Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kadlec odevzdal policii svůj arzenál, doma měl 13 zbraní

Česko

  12:55
PRAHA - Policista Karel Kadlec, který minulý týden v opilosti naboural přes 50 aut na pražských Vinohradech, měl doma třináct soukromých zbraní, a to krátkých i dlouhých. V uplynulých dnech je předal policii. Na policejním webu to uvedla mluvčí Andrea Zoulová.

Policejní důstojník Karel Kadlec opět boural v opilosti. Tento týden naboural 51 aut, a to přesně v den, kdy měl soud opět projednávat jeho loňskou nehodu v opilosti. foto: iDNES.tv

Bývalý policejní pedagog a důstojník Kadlec boural v Praze minulé úterý, škoda na havarovaných autech zatím přesáhla dva miliony korun. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Na základě jejího podnětu pracovníci policejního odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál zahájili s Kadlecem správní řízení. Podezřelý s policisty spolupracuje a bez problémů se podrobuje veškerým potřebným úkonům, uvedla Zoulová.

Okamžitě bych ho vyhodil, ‚chlast‘ za volant nepatří, říká ke Kadlecovi poslanec Schwarz

Podle ní se muž na výzvu vyšetřovatelů podrobil kvůli posouzení zdravotní způsobilosti i lékařské prohlídce. Podle médií vyšetření mělo odhalit, zda Kadlec je nebo už není způsobilý k tomu, aby měl zbrojní průkaz.

Víc než jedno promile

Kadlec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci. Když ho policisté dostihli v Máchově ulici, tak nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. V nemocnici mu policisté naměřili přes jedno promile.

Jedna ze zabavených soukromých zbraní Karla Kadlece.
Jedna ze zabavených soukromých zbraní Karla Kadlece.

S řízením pod vlivem alkoholu měl Kadlec problémy už dřív. Loni v březnu v Praze podle obžaloby neubrzdil svůj jeep a narazil do auta, které před ním zastavilo kvůli chodcům na přechodu. Policisté mu tehdy naměřili 1,5 promile alkoholu v dechu, odběr krve Kadlec odmítl.

Dvě piva a čtyři panáky

U soudu Kadlec pak tvrdil, že v noci před nehodou vypil dvě piva a čtyři panáky tvrdého alkoholu. Krev prý neodevzdal kvůli tomu, že ho urazil lékař. Obvodní soud pro Prahu 2 policistu nepotrestal s odůvodněním, že to byl jen přestupek, Městský soud v Praze ale poté vyhověl stížnosti státního zástupce a případ nižšímu soudu vrátil. Soud se bude případem zabývat 3. května.

Nejsem lotr, zbraně odevzdám, slibuje policista Kadlec po demoliční jízdě

Ministr vnitra Milan Chovanec postavil Kadlece koncem loňského roku mimo službu a byl odvolán i z funkce na Policejní akademii. Pokud se podle Chovance potvrdí nová podezření, hodlá ho ze sboru propustit bez nároku na výsluhy.

Autor: