Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejsem lotr, zbraně odevzdám, slibuje policista Kadlec po demoliční jízdě

Česko

  16:38
PRAHA - Policejní důstojník Karel Kadlec, který při demoliční jízdě tento týden naboural 51 aut, odevzdá soukromé zbraně policii. „Dobrovolně,“ uvedl na dotaz serveru Lidovky.cz s tím, že tak učiní příští týden. Jedna zbraň se totiž našla v jeho zničeném terénním voze. Kadlec činu lituje a tvrdí, že není „žádný lotr“.

Policejní důstojník Karel Kadlec, který na pražských Vinohradech naboural celkem 51 aut. foto: iDNES.tv

Jak informoval server Lidovky.cz, už po první dopravní nehodě loni v březnu dostala policie varování, že je Karel Kadlec držitelem soukromých zbraní. Jednu z nich měl u sebe policejní důstojník podle neoficiálních informací i při demoliční jízdě z tohoto týdne.

Tři dny po nehodě nyní Kadlec slíbil, že je vydá na policejní stanici. „Samozřejmě je dobrovolně odevzdám,“ uvedl pro server Lidovky.cz na dotaz, zdali zbraně předloží. Policie ho už kvůli tomu také kontaktovala a Kadlec se s ní dohodl, že tak učiní příští týden.

 • „Zbraně byly odebrány v souladu s interními předpisy Policie ČR,“ uvedl na dotaz František Hřebík, prorektor pro zahraniční styky a vnější vztahy.

O služební zbraně přišel Kadlec už loni na jaře. Zabavila mu je Policejní akademie, kde v té době působil, kvůli dopravní nehodě v Praze na Náměstí Bratří Synků. Tu policista také způsobil v opilosti. A právě vysoká škola tehdy ještě v den nehody dala echo policii, že je lektor Kadlec držitelem také soukromých zbraní. Jak ale policisté s oznámením naložili, nechtějí sdělit (více čtěte ZDE).

Dohodu o tom, že Kadlec vlastní zbraně dobrovolně odevzdá, ale Generální inspekce bezpečnostních sborů odmítá komentovat. „Jednotlivé úkony trestního řízení ani přijatá opatření v průběhu prověřování není možné zveřejňovat,“ uvedla mluvčí Radka Sandorová.

Nabourané auto policejního důstojníka Karla Kadlece.

„Neudělal jsem to úmyslně“

Kadlec v úterý na pražských Vinohradech najížděl do zaparkovaných automobilů a svým terénním vozem Jeep Grand Cherokee je nastrkal až ke zdi domu. Podle svědků si v ulici Šumavská, kde k incidentu došlo, po nárazu na některé vozy zacouval zpátky a najel do nich ještě jednou. Jen náhodou nikoho nezranil.

Už nyní je zřejmé, že škoda na 51 poničených vozech přesáhne dva miliony korun. Vzhledem k velkému počtu poškozených i svědků budou policejní úkony časově náročné, proto bude případné obvinění Kadlecovi sděleno až za delší dobu. Police musí vyhodnotit také záznamy z pouličních kamer. Policista je nicméně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci.

 • Spekuluje se, že za Kadlecovým řízením v opilosti stojí psychické problémy spojené s rozvodem. S exmanželkou totiž údajně nemá dobré vztahy. Svědci události navíc reportérovi serveru Lidovky.cz popsali, že policista najížděl do aut úmyslně a někdy i opakovaně.
 • „Dokonce si i couvl a zase do toho auta najel,“ vylíčil situaci například muž s knírem, jehož Felicii náraz zdemoloval a přirazil ke zdi tamní hospody (více čtěte ZDE). „Dělal to s chutí. Určitě to bylo s úmyslem. Mstil se asi celému světu,“ myslí si.
 • LIDOVKY.CZ: Jako Hepnarová? Ne, Kadlec nezvládá selhání, potřebuje ústavní léčbu, míní psycholožka
Majitel poničeného auta.

Svědci reportérovi serveru Lidovky.cz popsali, že řidič musel do vozů najíždět zcela úmyslně. To ale policista Kadlec popírá. „Víte, já opravdu nejsem žádný lotr, i když by ho teď ze mne mnozí rádi udělali. Mám za sebou 20 let poctivé služby,“ doplnil pro server Lidovky.cz.

Už ve svém dřívějším vyjádření pro server Aktuálně.cz ještě uvedl, že v době nehody neměl řidičský průkaz. „Samozřejmě jsem ho neměl. Velmi toho lituji a jako člověk se hluboce stydím,“ okomentoval policejní důstojník nehodu, po které mu policie ve zdravotnickém středisku naměřila více než jedna promile alkoholu. Na místě činu dechovou zkoušku odmítl.

Škodu za Kadlece zaplatí Česká kancelář pojistitelů, policista totiž neměl zaplacené povinné ručení. Peníze po něm ale bude poté vymáhat. „Udělám vše pro to, abych vzniklou škodu uhradil,“ slíbil také Kadlec a zároveň se omluvil všem poškozeným a celému policejnímu sboru.

Motorkář nepřežil srážku s osobním autem.
Policie nakládá nabourané auto policejního důstojníka Karla Kadlece.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už avizoval, že pokud se Kadlecův exces potvrdí a policie mu sdělí obvinění, okamžitě ho ze sboru propustí bez nároku na výsluhy (o tématu si můžete přečíst ZDE). Ve vyjádření pro ČTK Kadlec napsal, že odchod od policejního sboru přijme. „Odchod mne bude nesmírně mrzet, jsem si však vědom nevyhnutelnosti tohoto následku.“

VIDEO: Naboural desítky aut a odmítl dechovou zkoušku:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!