30. července 2013 7:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kalousek chtěl "normalizačního kariéristu" Fischera za šéfa NKÚ

Jan Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer | foto: ČTK

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek v únoru chtěl, aby se kandidátem TOP 09 na funkci šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) stal Jan Fischer.

MF DNES to řekl Fischerů syn Jan. Kalousek potvrdil, že Fischerovi nabídku učinil. Nedávno přitom Fischera, který ho vystřídal na postu ministra financí, označil za "bývalého normalizačního kariéristu".

"Hledali jsme svého kandidáta, nestraníka, kterého by nikdo nemohl spojovat s naší stranou. Jan Fischer byl jedním ze šesti lidí, které jsme oslovili.

ČTĚTE TAKÉ

Protože jsem na něj měl telefon, tak jsem mu skutečně do té Ameriky volal já," řekl MfD Kalousek. Fischer, který v lednu neúspěšně kandidoval v prezidentských volbách, jeho nabídku odmítl.

Poté, co Fischer přijal funkci ministra financí ve vládě Jiřího Rusnoka, jej Kalousek velmi kritizoval. "V situaci na konci února splňoval Jan Fischer naše představy. Že se vybarví tak, jak se vybarvil vstupem do prezidentského vládního experimentu, to mě tehdy nenapadlo ani v nejhorším snu," sdělil deníku Kalousek.

Poslanci nakonec v březnu zvolili kandidátem na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu jeho tehdejšího viceprezidenta Miloslava Kalu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!