30. dubna 2018 16:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výsledek čtyřdenní policejní akce? Každý pátý řidič v Praze spáchal přestupek

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Z více než dvou tisícovek řidičů zkontrolovaných při čtyřdenní policejní akci v Praze zhruba pětina spáchala přestupek. Policie prověřila mimo jiné i squaty a zadržela několik lidí. Oznámila to v pondělí na policejním webu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Kontrola odhalila třeba opilou a zdrogovanou řidičku, která vezla v autě dvě děti.

Akce se konala v posledních čtyřech dnech a kontrolováni byli řidiči aut a motocyklů, ale i traktorista. Policisté rovněž ve spolupráci s celníky prověřovali taxikáře. Odhaleno bylo přes 400 přestupků, 15 řidičů řídilo pod vlivem alkoholu nebo drog.

Jedna řidička například vezla v autě dvě malé děti, přestože měla zákaz řízení, byla pod vlivem alkoholu i drog a auto mělo propadlou technickou kontrolu, uvedla policie na twitteru.

Kromě situace na silnicích se policejní akce týkala mimo jiné i squatů, tedy opuštěných budov, ve kterých přebývají lidé bez povolení a bez nájmu. Policisté odhalili dva lidi, kteří měli nastoupit do vězení a na policejních služebnách skončilo dalších 11 lidí pro podezření z různých trestných činů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz