6. října 2012 10:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus podpořil Zemana. Jako jediný je politik, tvrdí prezident

Prezident Václav Klaus při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus při rozhovoru pro LN | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Z přehršle dnešních kandidátů je Miloš Zeman jediným politikem. Tak proč bych ho nemohl nepřímo podpořit? táže se prezident Václav Klaus ve velkém rozhovoru v sobotních LN.

"Samozřejmě si uvědomuji, že v momentě, kdy se Zeman stane prezidentem, bude dělat hromadu věcí, ze kterých mi budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě," dodal prezident Klaus.

Zeman je podle něj jediný kandidát-politik mezi uchazeči o Hrad. A to i přesto, že se o prezidentské křeslo uchází například i předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. "Já pana Schwarzenberga za politika považovat nemůžu... minimálně ne za českého politika," prohlásil Klaus. Důvod?

"Protože myslím, že jeho poslední lapsus s tvrdým a měkkým i ve slově celý je téměř fascinující," vysvětlil prezident svůj názor. (Minulý týden Schwarzenberg v rámci své prezidentské kampaně pózoval pro fotografy se čtvrtkou papíru, na kterou napsal „Vaše volba rozhodne na pět celích let“ – pozn. red.)

Jakl? Bystrý a rozumný člověk

Klaus také vysvětlil, proč podpořil kandidaturu svého tajemníka. "Já jsem Ladislavu Jaklovi podepsal jeho, nevím, jestli vážně, nebo nevážně míněnou, kandidaturu, protože si myslím, že se neangažoval příliš ve sbírání svých padesáti tisíc podpisů," uvedl Klaus. "Ale když mně to přinesl, tak já nevidím důvod, abych tohoto velmi bystrého, rozumného a charakterově velmi silného člověka nepodpořil," dodal na adresu Jakla. 

Přečtěte si celý rozhovor s prezidentem Václavem Klausem v sobotním vydání LN. O jakých dalších tématech hovořil?

  • O PREMIÉRU NEČASOVI: Staví se do role, která podkopává jeho pozici 
  •  O SVÉM VZTAHU K RUSKU: Kremlofilie? Ta představa je tak směšná a dětinská... 
  •  O VLÁDNÍ PENZIJNÍ REFORMĚ: Tato okrajová změna nebude mít velký efekt a není racionální
Daniel Kaiser, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.