26. března 2019 21:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sociální demokraté v Ústeckém kraji zůstanou v koalici s KSČM a SPO-SPD

Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček. | foto: MAFRA

ÚSTÍ NAD LABEM Sociální demokraté, komunisté a SPO-SPD v Ústeckém kraji zůstanou s největší pravděpodobností v koalici. Dohodli se na tom dnes večer zástupci jejich zastupitelských klubů, uvedl ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). ČSSD na začátku měsíce vypověděla koaliční smlouvu, což odůvodnila dlouhodobým nenaplňováním některých programových priorit ve smlouvě obsažených.

„Shodli jsme se, že všechny tři strany mají zájem, aby spolupráce pokračovala. Ve středu máme radu kraje. Věřím, že tam se na tom domluvíme politicky a podpora by měla pokračovat,“ řekl Bubeníček.

Náměstek hejtmana a předseda klubu ČSSD Martin Klika informaci potvrdil s tím, že všechny strany mají zájem ve spolupráci pokračovat. „Někam jsme pokročili, rádi bychom pokračovali v dosavadním složení, ale důležité je zásadní rozhodnutí rady a následně zastupitelstva,“ řekl Klika. Dodal, že ČSSD bude ve středu na radě předkládat některé materiály. Pokud se na nich rada shodne, bude koalice s určitostí pokračovat.

Náměstek hejtmana za SPO-SPD Petr Šmíd se úterního jednání neúčastnil, protože je na pracovní cestě v Ománu. Řekl ovšem, že věří, že mezi sebou strany najdou kompromis. „Chápu, proč to vzniklo, ale věřím, že se strany domluví,“ řekl Šmíd.

Koalice má v 55členném krajském zastupitelstvu těsnou většinu 28 mandátů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!