Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kontroverzní Konvička bere předposlední místo. Osm procent je skoro až úspěch, říká

Martin Konvička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Konvička | foto: František VlčekMAFRA

PRAHA Martin Konvička v Senátu nezasedne. V boji o křeslo do horní komory skončil kontroverzní muž na předposledním místě. Přesto vnímá hlasy voličů jako obrovský závazek.

„Velice pěkné předposlední místo, co bych měl říkat. Myslím, že osm procent je samozřejmě v senátních volbách málo, ale je to zároveň velice pěkný skoro až úspěch, v situaci, kdy jsme měli až desetkrát menší rozpočet, než mají zavedené strany. Také jsme během tohoto léta prodělali různá štěpení a zmatky. Při devadesáti procentech sečtených okrsků ale vidím, že mi dalo svůj hlas dva a půl tisíce lidí, což je obrovský závazek,” uvedl pro server Lidovky.cz Martin Konvička (APAČI).

Šestačtyřicetiletý kontroverzní pedagog, který se hlavní tváří protiislámského hnutí, na sebe v nedávné době upozornil, když na Staroměstské náměstí přijel převlečený za džihádistu, jeho kumpáni pak pálili do vzduchu z atrap samopalů a mávali vlajkou Islámského státu.

Většina lidí, převážně cizinců, kteří se na náměstí v danou chvíli pohybovali, prožívali chvíle hrůzy. Domnívali, že jsou přítomni teroristickému útoku. Nikdo v tu chvíli totiž netušil, že se jedná o představení extremistů, kteří se zaštiťují odporem proti islámu, a nikoliv o reálný útok. Konvička vysvětloval akci na policii.

VÝSLEDKY VOLEB:

Celkově v senátním obvodu Tábor získal Konvička něco málo přes osm procent. Ve stejném obvodu kandidoval také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD), který nakonec skončil na druhém místě. Vítězem se stal kandidát za ANO Jaroslav Větrovský.

„Do druhého kola půjde pravděpodobně jeden exponent z hnutí ANO a jeden exponent za ČSSD. Ač oba pány pokládám za docela zajímavé a pracovité osobnosti, jejich strany pokládám za zločinecké organizace a volit bych v druhém kole nešel,” doplnil Konvička. V současné chvíli je dle jeho slov příliš brzy mluvit o dalších politických plánech.

V blízké budoucnosti by se Konvička rád věnoval své práci. V následujících dnech se také chystá na prodloužený víkend do Beskyd.

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční příští pátek a sobotu. Volební místnosti se otevřou ve stejný čas, jak jsou lidé zvyklí, tedy ve 14 hodin.

Hejtman Michal Hašek (ČSSD) hovořící ke spolustraníkům, kteří sledovali ve...
Andrej Babiš se chystá gratulovat Hnutí ANO, kterému předsedá

Tento pátek a sobotu měli lidé možnost volit také do krajských zastupitelstev. Volby suverénně vyhrálo hnutí ANO, které zvítězilo celkem v devíti krajích.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...