Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraje sečetly maturity. A požadují 35 milionů

Česko

  20:03
PRAHA - Kraje vyčíslily skutečné náklady středních škol na letošní státní maturity na 44,5 milionů korun. Ministerstvo školství dalo krajům podle předsedy Asociace krajů Michala Haška (ČSSD) ale jen 9,7 milionů korun, proto chtějí doplatit rozdíl.

Hašek o doplatek 35 milionů korun požádal v dopise jménem všech krajů ministra školství Josefa Dobeše (VV). Kraje podle předsedy asociace přitom čekají, že ministerstvo rozdíl v co nejkratším čase doplatí, sdělila Haškova mluvčí Lucie Proutníková.

STÁTNÍ MATURITY

Státní maturity se připravovaly 14 let, přišly celkem na 680 milionů korun.

Studenti skládali ústní zkoušky, od 30. května pak následovaly jednotné testy a písemky. Ministr školství spojil s jejich zdárným spuštěním své setrvání ve funkci.

Podle Haška kraje kvantifikovaly například zvýšené výdaje na odměny předsedům maturitních komisí a hodnotitelům písemných prací, za cestovné, za školení nebo spotřební materiál.

Obdobnou žádost vůči ministerstvu nedávno zveřejnil i Středočeský kraj, kterého vyšla administrativa spojená se státními maturitami na 2,7 milionu korun.

V kraji letos maturovalo 7500 studentů, náklady na státní maturitu byly kolem 3,6 milionu korun. Hejtmanství dostalo od ministerstva školství ale pouze 885 000 korun.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Mohlo by vás zajímat