Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

KSČM zažaluje SPD kvůli volebnímu plátku. Komunisté podle okamurovců podporovali přijímání uprchlíků

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná. | foto: ČTK

PRAHA V soudní líčení by mohla vyústit rozepře mezi KSČM a SPD. Komunisté chtějí na hnutí Tomia Okamury podat žalobu kvůli tomu, že ve svých předvolebních novinách „rudou“ stranu úmyslně pomluvilo. A to i přesto, že podle policie k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.

SPD ve svém listu s názvem Na vlastní oči, který vyšel před květnovými volbami do Evropského parlamentu, napsalo, že europoslanci KSČM podpořili přijímání migrantů do Česka. Podle komunistů je však toto tvrzení lživé.

Zástupci strany v EU podle slov jejich lídryně Kateřiny Konečné prokazatelně nikdy nehlasovali pro žádný dokument, jenž by Česko zavazoval k přijímání běženců. Vždy prý byli pro to, aby se problémy řešily v místě jejich vzniku, neboť kvóty nejsou řešením. Na hnutí SPD tak v polovině července podali trestní oznámení.

Věcí se zabývala policie, jež ovšem dospěla k závěru, že se zástupci SPD ničeho nezákonného nedopustili. „Policisté nezjistili skutečnosti opravňující zahájení úkonů trestní řízení, věc tedy byla uložena bez dalších opatření,“ sdělila serveru Lidovky.cz pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

30.března 2019 v 15:00, příspěvek archivován: 17.července 2019 v 15:49

EU odmítá právo ČR kontrolovat kvalitu masa, takže musíme jíst závadné potraviny! Další číslo novin Na vlastní oči v nákladu 700 000 výtisků bude distribuováno u stánků SPD během dubna na místech po celé republice. Noviny si můžete také stáhnout, přečíst či vytisknout zde: https://www.spd.cz/…/dokumenty/na-vlastni-oci-duben-2019.pdf

Přijďte nás prosím podpořit ke klíčovým volbám do Evropského parlamentu 24. a 25.května letošního roku. Evropský parlament je totiž jediné místo,... kde můžeme prosadit změnu v Evropě a bojovat za svobodu a suverenitu České republiky - a proto je zcela nutné v těchto volbách uspět. Spolu s našimi kolegy z evropské vlastenecké parlamentní frakce italským ministrem vnitra Matteem Salvinim, Marine Le Pen, Geertem Wildersem, rakouskými Svobodnými a dalšími. Nekandidujeme proto, aby naši poslanci v Evropském parlamentu kolaborovali s elitami Evropské unie. Kandidujeme v těchto volbách, abychom zastavili diktát neomarxistických globalistů ovládajících současnou Evropskou unii. A nejsme sami - ve spolupráci s vlasteneckými politickými stranami naší frakce jsme připraveni budovat novou formu spolupráce národních států Evropy. Spolupráci, která bude respektovat a chránit naší suverenitu, svobodu, kulturu a tradiční společenské hodnoty.

Zamítavé rozhodnutí však na vývoji případu podle komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné nic nemění. „Následovat bude žaloba k civilnímu soudu,“ řekla redakci. „Nenechám kohokoli snůškou výmyslů špinit práci mou a mých kolegů,“ dodala vzápětí.

KATEŘINA KONEČNÁ (KSČM). Místopředsedkyně strany je europoslankyní od roku...

KATEŘINA KONEČNÁ (KSČM). Místopředsedkyně strany je europoslankyní od roku 2014, předtím byla od roku 2002 - toho času nejmladší - poslankyní Parlamentu ČR. Vystudovaná ekonomka kandidovala letos jako lídr komunistů.

Tomio Okamura se k situaci nevyjádřil, na opakované dotazy serveru Lidovky.cz nereagoval. Podle slov mluvčí hnutí Barbora Zeťové je na dovolené. Předseda čtvrtého nejsilnějšího parlamentního subjektu už dříve uvedl, že za vyjádřením v listu stojí. Postup KSČM označil za „vyhrožování a zoufalé kroky, které stejně vyjdou do ztracena“.

V souvislosti s údajně nepravdivými informacemi v propagačním plátku SPD se na policii obrátilo před květnovými volbami i na jaře vzniklé hnutí Evropa společně (ESO). Podle politického uskupení založeného bývalým europoslancem Jaromírem Štětinou se SPD dopustila šíření poplašné zprávy, když ve svých novinách tvrdila, že Evropská unie nutí Čechy jíst zkažené maso a nekvalitní potraviny

Europoslanec Jaromír Štětina.

Někdejší europoslanec Jaromír Štětina.

Ani v tomto případě však policisté nedospěli k závěru, že by se jednalo o přestupek či trestný čin. „Respektuji rozhodnutí policie případ uzavřít. Jakkoliv se mi nelíbí,“ napsal serveru Lidovky.cz Štětina s tím, že dále záležitost nechce řešit.

SPD vydalo své předvolební noviny v nákladu tři miliony výtisků.

Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!