31. července 2019 13:11, aktualizováno  22:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli bouřce nabíraly tramvaje a autobusy v Praze zpoždění. Na Olomoucku padaly stromy, voda zatopila autoservis

Zběsilý útěk před bouřkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zběsilý útěk před bouřkou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha  Bouřka s přívalovým deštěm, která po 11:00 zasáhla v Prahu, zavinila v celém hlavním městě zhruba na 90 minut zpoždění tramvají a autobusů. Voda zaplavila silnice a výhybky, některé komunikace byly neprůjezdné a znečištěné. Na webu o tom informoval dopravní podnik. Silná bouřka se v podvečer přehnala také nad částí Olomouckého kraje, zanechala za sebou popadané stromy a zatopené sklepy i garáže.

Provoz tramvají 15 a 17 byl zhruba hodinu zcela zastaven v úseku Čechův Most - Strossmayerovo náměstí. Doprava tam byla obnovena po 12:30. Zaplaveno bylo také obratiště Spojovací, což zasáhlo linky 1, 9 a 11.

Hasiči v Praze kvůli bouřce zasahovali celkem u 13 případů. „Nejvíce práce máme teď s čerpáním vody v oblasti Holešovic,“ uvedli na Twitteru. Dvakrát také odstraňovali spadlé stromy.

31.července 2019 v 12:17, příspěvek archivován: 31.července 2019 v 13:13

Nejvíce práce máme teď s čerpáním vody v oblasti Holešovic. Celkem jsme zatím zasahovali u 13 případů. Ve dvou případech jsme odstraňovali spadlé stromy na komunikacích.

Výstraha před silnými bouřkami platí v metropoli do středečních 20:00. Meteorologové varují, že bouře mohou být doprovázeny přívalovým deštěm, kroupami a větrem s nárazy o rychlosti až 70 km/h.

Průtrž mračen nad Prahou.
Zběsilý útěk před bouřkou.

Zatopený autoservis v Olomouci

Na Olomoucku hasiči v souvislosti s bouřkou zatím zaznamenali zhruba tři desítky událostí, řekl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Bouřka způsobila škody například v Olomouci či nedalekém Šternberku, kde na několika místech popadaly stromy a voda zatopila například garáže. V Olomouci byla zatopena i jedna prodejna a autoservis.

U Kojetína na Přerovsku silný vítr třeba poškodil střechu panelového a rodinného domu. Hasiči večer rovněž vyjeli čerpat vodu v obcích Mladějovice a Lužice na Olomoucku. Na některých místech kraje bylo také poškozeno elektrické vedení.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz