4. října 2018 18:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli falešnému letáku ODS podal kladenský lídr Jiránek trestní oznámení

Kampaň ODS (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampaň ODS (ilustrační snímek). | foto: Yan Renelt, MAFRA

KLADNO Kvůli falešnému letáku, který se tvářil jako program ODS v Kladně, podal Dan Jiránek, lídr kladenské kandidátky, trestní oznámení pro podezření z trestných činů pomluvy a zkrácení daně poplatků a jiné povinné platby. Jiránek o tom informoval ve čtvrtek.

„Mám za to, že lži zveřejňované skoro o všech soupeřích koalice - ANO už zjevně není její součástí - mohou poškodit vážnost kandidátů,“ uvedl Jiránek. Podle něj byly k provedení negativní kampaně užity nelegálně získané finance a rozsah nebyl řádně zdaněný.

Kladno vedla v uplynulých čtyřech letech koalice Volby pro Kladno, ANO a KSČM. ODS a ČSSD jsou v opozici.

Trestní oznámení podalo tento týden také kutnohorské uskupení Město pro lidi bývalého kutnohorského starosty Martina Starého. Důvodem byly také falešné předvolební letáky, na kterých je fotografie Starého a text slibující přijetí až 2000 utečenců.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz