30. října 2018 21:43, aktualizováno  22:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 byla obousměrně uzavřena. Nákladní auto narazilo do krávy, ta v protisměru převrátila osobní auto

Nehoda - ilustrační snímek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda - ilustrační snímek. | foto: HZS Praha - Jiří Dvořák

PRAHA Kvůli nehodě je na 35. kilometru uzavřena dálnice D1 ve směru na Prahu. Podle předběžných informací policie nehodu nákladního a osobního auta zřejmě způsobila kráva pohybující se po vozovce. Dva lidé se při kolizi lehce zranili. Dálnice D1 byla v místě nehody uzavřena od 21:30 obousměrně, přibližně po hodině se podařilo obnovit provoz ve směru na Brno.

Krávu na dálnici podle policejní mluvčí Vendulky Marečkové nejprve srazilo nákladní auto jedoucí ve směru na Brno. Zvíře bylo nárazem odmrštěno do protisměru, kde do něj narazilo osobní auto, které skončilo na střeše. „Předběžně jsou hlášena dvě lehká zranění,“ uvedla Marečková.

Dálnice byla na 35. kilometru obousměrně uzavřena přibližně od 21:30 kvůli vyšetřování nehody a odstraňování následků. Na silnici se navíc pohybovaly další krávy.

Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) odklání policie dopravu ve směru na Prahu na exitu číslo 41 u Šternova.

ČTK