26. srpna 2018 20:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli požáru matrace hasiči evakuovali obytný dům v Praze 5. Škoda je kolem 200 tisíc

Pražští hasiči kvůli požáru matrace v suterénu evakuovali obytný dům ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražští hasiči kvůli požáru matrace v suterénu evakuovali obytný dům ve... | foto: ČTK

PRAHA Kvůli požáru matrace v suterénu v neděli odpoledne hasiči evakuovali obytný dům ve Vrchlického ulici v Praze 5. Zachránili osm lidí, tři z nich předali do péče záchranné služby. Většina lidí dům opustila sama před příjezdem hasičů. Kouř poškodil osm bytů, škodu vyšetřovatel odhadl na 200 000 korun. Příčinou ohně byla nedbalost. Oznámil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Dům byl zaplněn kouřem, hasiči ho odvětrávali přetlakovou ventilací. Vdýchací technice kontrolovali byty, jestli v nich někdo nezůstal. Lidi z vyšších pater dostávali z domu po žebříku. „Celkem se v domě nacházelo 24 dospělých, čtyři děti, z toho osm osob bylo zachráněno, pět psů, kočka a králík,“ uvedl mluvčí. Kočku přiotrávenou kouřem hasiči předali veterinární službě.

„Po požáru zůstalo zplodinami hoření zničeno osm malých bytů, zdevastovaná je i společná chodba,“ napsal Kavka. Pro některé obyvatele domu bylo podle něj nutné zajistit náhradní ubytování.

K zásahu vyjely jednotky ze Smíchova, Petřin a z centrální stanice. Matrace hořela v jednom z bytů v suterénu, požár byl lokalizován kolem 17:45. Kvůli poškozeným stoupačkám, ze kterých do sklepa unikala voda, hasiči uzavřeli její přívod.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz