Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli požáru matrace hasiči evakuovali obytný dům v Praze 5. Škoda je kolem 200 tisíc

Česko

  20:31
PRAHA - Kvůli požáru matrace v suterénu v neděli odpoledne hasiči evakuovali obytný dům ve Vrchlického ulici v Praze 5. Zachránili osm lidí, tři z nich předali do péče záchranné služby. Většina lidí dům opustila sama před příjezdem hasičů. Kouř poškodil osm bytů, škodu vyšetřovatel odhadl na 200 000 korun. Příčinou ohně byla nedbalost. Oznámil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Pražští hasiči kvůli požáru matrace v suterénu evakuovali obytný dům ve Vrchlického ulici v Praze 5. foto: ČTK

Dům byl zaplněn kouřem, hasiči ho odvětrávali přetlakovou ventilací. Vdýchací technice kontrolovali byty, jestli v nich někdo nezůstal. Lidi z vyšších pater dostávali z domu po žebříku. „Celkem se v domě nacházelo 24 dospělých, čtyři děti, z toho osm osob bylo zachráněno, pět psů, kočka a králík,“ uvedl mluvčí. Kočku přiotrávenou kouřem hasiči předali veterinární službě.

„Po požáru zůstalo zplodinami hoření zničeno osm malých bytů, zdevastovaná je i společná chodba,“ napsal Kavka. Pro některé obyvatele domu bylo podle něj nutné zajistit náhradní ubytování.

K zásahu vyjely jednotky ze Smíchova, Petřin a z centrální stanice. Matrace hořela v jednom z bytů v suterénu, požár byl lokalizován kolem 17:45. Kvůli poškozeným stoupačkám, ze kterých do sklepa unikala voda, hasiči uzavřeli její přívod.

Autor:

Mohlo by vás zajímat