Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Liberecká nemocnice obsadila pacienty s covidem 11 oddělení. Plánované operace musí počkat

Česko

  14:17
Liberec - Krajská nemocnice Liberec (KNL) přestala s okamžitou platnosti provádět plánované operace. Největší zdravotnické zařízení v Libereckém kraji utlumilo také provoz ambulancí. Důvodem je výrazný nárůst počtu pacientů s covidem. Sdělil to v úterý mluvčí KNL Václav Řičář. V Liberci je hospitalizováno 96 pacientů s covidem, což je skoro dvakrát více než před čtyřmi dny.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

„V tuto chvíli je covid-19 pozitivními pacienty s nutností hospitalizace obsazeno již 11 našich oddělení. Zároveň počítáme s uvolňováním dalších kapacit pro covid pacienty, kteří potřebují péči v nemocnici,“ uvedl Řičář.

KNL provozuje i nemocnice ve Frýdlantu a Turnově. Těch se podle Řičáře nové omezení nijak nedotkne. „Nejsou to nemocnice s covidovými pacienty,“ uvedl. Liberecká nemocnice je ale za současného stavu koronavirové pandemie schopna nadále poskytovat jen akutní péči. „O všechny pacienty v nebezpečí života nebo s nutnou návštěvou ambulance se samozřejmě i nadále postaráme,“ dodal Řičář.

Plánovanou péči omezují i další páteřní nemocnice v Libereckém kraji. Nemocnice v Jablonci přestala dělat neakutní výkony minulý týden a v úterý ukončí plánované operace na oddělení chirurgie a gynekologie i jilemnická nemocnice. K pátku pak ukončí činnost ortopedické oddělení v nemocnici v Semilech a lékařský i ošetřovatelský personál bude zčásti přesunut do Jilemnice pro posílení péče o covidové pacienty.

V Libereckém kraji v posledních dnech znatelně přibývá pozitivně testovaných osob na koronavirus, v průměru 385 lidí za 24 hodin. O týden dříve to bylo 225 případů denně. Zhruba polovina všech aktivně nakažených v kraji je z Liberecka. Komplikacím spojeným s koronavirem v kraji podlehlo od začátku března 29 lidí, z toho téměř polovina za posledních sedm dní. Většinou šlo o pacienty starší 65 let.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat