Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LIDEM se kvůli registru distancuje od Dobeše

Česko

  13:02
PRAHA - Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) je o krok blíže odchodu z vlády. Ačkoliv systém registru vozidel ve čtvrtek fungoval, jeho vlastní strana prohlásila, že je hluboce nespokojena se způsobem, jakým jeho úřad systém zavedl.

Ministr dopravy Pavel Dobeš přichází na jednání vlády foto: ČTK

V prohlášení pro média to po čtvrtečním jednání přípravného výboru uvedla Peake. Podle ní Dobeš dnes svým kolegům ze vznikající strany přinesl informace o nynější situaci kolem registru a o opatřeních, které jeho úřad přijal, aby systém fungoval.

ČTĚTE TAKÉ:


Systém spuštěný 9. července provází neustále problémy a premiér Petr Nečas dal tento týden Dobešovi na jejich odstranění čas do pátku, pak ministra čeká okamžitý odchod z vlády. Peake sama dávala v minulých dnech najevo, že Dobeš by skutečně měl kvůli nezvládnutému spuštění registru kabinet opustit. Dnes však vedení její vznikající strany jen "vzalo na vědomí" limit, který předseda vlády dal ministrovi k vyřešení situace.

Skupina kolem Peake zakládá novou stranu poté, co letos opustila Věci veřejné, které z vládního tábora následně přešly do opozičních lavic.

Karolína Peake

Karolína Peake

Vicepremiérce se zatím nepodařilo sestavit vlastní poslanecký klub, strana tak formálně s Nečasovou ODS a TOP 09 nepodepsala novou koaliční smlouvu.

Respektuje prý však tu mezi ODS, TOP 09 a VV a podle svého dnešního vyjádření se fakticky pokládá za nástupce VV ve vládě.

"Ministerstvo dopravy je v rámci koaliční smlouvy, kterou stále respektujeme ve všech jejích částech, svěřeno politické straně LIDEM a strana očekává, že jakékoli případné personální změny v tomto rezortu budou premiérem řešeny ve spolupráci se stranou LIDEM," napsala dnes Peake.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat