Liverpool nevzdává postup přes Chelsea

FOTBAL

LONDÝN/MNICHOV Pokud chce FC Liverpool zastavit Chelsea v cestě za pátým postupem do semifinále Ligy mistrů v posledních šesti letech, musí dnes na Stamford Bridge vstřelit ve čtvrtfinálové odvetě nejméně tři branky, což se v evropských pohárech ještě nikomu nepovedlo. Hosté ale po domácí prohře 1:3 hledají inspiraci ve čtyři roky starém finálovém obratu proti AC Milán. Liverpool tehdy v Istanbulu prohrával po půli už 0:3, ale pak během šesti minut srovnal a triumfoval při penaltách. „Bylo by dobré se tím zápasem inspirovat, mohlo by nám to pomoci,“ pravil španělský kouč Rafael Benítez. Druhá odveta se zdá být formalitou. Barcelona přijela do Mnichova s náskokem 4:0, který ještě žádný tým v evropských pohárech nesmazal. „Bayern je ale schopný dát čtyři góly, i víc. Musíme jít na hřiště s tím, že chceme vyhrát,“ varoval katalánský trenér Josep Guardiola.

Dnešní čtvrtfinálové odvety – 20:45: Bayern Mnichov - FC Barcelona (první zápas 0:4), Chelsea - FC Liverpool (3:1).