Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
7. září 2008 19:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

LN: Odejdou rebelky z poslaneckého klubu?

TEPLICE Ani triumf Martina Bursíka na víkendovém sjezdu v Teplicích nijak neřeší situaci v poslaneckém klubu zelených. Stoupenkyně Dany Kuchtové Olga Zubová s Věrou Jakubkovou stále neřekly, zda v klubu zůstanou, či nikoli. Především Jakubková dokonce otevřeně mluví o odchodu, ke kterému by podle ní mohlo dojít už před říjnovou schůzí sněmovny.

„Mé setrvání v klubu je za stávající situace zbytečné,“ řekla včera Jakubková. Podle ní bude hodně záležet na jejím jednání s Bursíkem i na samotné diskusi v klubu. „My jsme se jako klub sešli naposledy při zvolení Přemysla Rabase jeho předsedou, od té doby ne,“ podotkla Jakubková.

„Opakovaně jsem připravena Martinu Bursíkovi nabídnout koncept společného jednání. Ale on ze mě vytvořil rebela, snaží se věc přehodit na kraj, změnit tam vedení, budou snahy mě tam zdiskreditovat, vyloučit ze strany,“ dodala.

Také pro Zubovou se výsledky sjezdu nic nemění. „Záleží na tom, jak bude vypadat práce v klubu. Nemám žádnou časovou hranici, je ale fakt, že jsme se celé prázdniny nesešli,“ konstatovala Zubová.

Rabas ale takové výtky odmítá. „Také byly dva měsíce parlamentní prázdniny a nebylo proč se scházet,“ reagoval. „Chtěl bych na nejbližší řádné schůzi vyzvat všechny členy klubu, aby se koukali dopředu. Pokud byla nějaká vina, tak na obou stranách. Ony také v řadě věcí nekomunikovaly a předkládaly vlastní návrhy bez vědomí klubu,“ dodal Rabas.

Odmítl však, že by mohl přistoupit na požadavek, který měly Zubová s Jakubkovou už dříve, tedy že by klub zelených zvedl ruce jen pro to, na čem se shodne všech šest poslanců. „Právo veta? To neexistuje. To popírá demokracii,“ konstatoval šéf zelených poslanců.


Další podrobnosti
o víkendovém sjezdu zelených
si přečtěte v pondělním vydání deníku


Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Manažer/ka obchodního týmu - Praha

Fincentrum & Swiss Life Select a.s.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 120 000 Kč