31. března 2017 11:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lupič si z pražského zlatnictví odnesl šperky za miliony. Mluvil anglicky

Loupež (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loupež (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Zlatnictví v centru Prahy přepadl ve čtvrtek večer zatím neznámý ozbrojený lupič. Anglicky hovořící muž si z prodejny odnesl šperky za miliony korun. Média o tom v pátek informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Zprávu o přepadení zlatnictví v Široké ulici dostala policie ve čtvrtek krátce po 19:00. „Dosud neznámý pachatel pod pohrůžkou krátké střelné zbraně odcizil z prodejny šperky v hodnotě několika milionů korun,“ uvedla Zoulová.

Podle dosavadních zjištění kriminalistů byl pachatelem anglicky hovořící, přibližně pětačtyřicetiletý muž. Na sobě měl tmavě modrou bundu, tmavý svetr, modré džíny a světlé sportovní boty. Pachatel byl zhruba 175 centimetrů vysoký.

Policisté podle Zoulové uvítají jakoukoli informaci o možnému pohybu pachatele. Lidé se mohou s informacemi obrátit na linku 158.

Klenotnictví a zlatnictví v centru metropole byla terčem lupičů již několikrát. Například v půlce května 2014 si lupiči odnesli z obchodu v Pařížské ulici luxusní hodinky za téměř tři miliony korun. Stejná skupina měla na svědomí i přepadení, při kterém loni v únoru zmizelo z hodinářství v Dušní ulici zboží za skoro 13,5 milionu korun. Loni v prosinci policie oznámila, že se jí podařilo oba případy objasnit. Pachatelé pocházeli z Ruska, Kazachstánu a Lotyšska.

Krátce před Vánoci 2012 přepadla jiná skupina ozbrojenců obchod v Široké ulici. Ukradla z něj hodinky, náramky, náhrdelníky a náušnice v hodnotě téměř 17 milionů korun. Také pachatele této loupeže se podařilo policistům odhalit. Byli to tři srbsky hovořící muži patřící k mezinárodní kriminální organizaci přezdívané Pink Panthers.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz