Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Manžel Pokorné Jermanové může opět využívat hejtmančin služební vůz. Ta to dříve považovala za chybu

Česko

  18:12
Praha - Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) má podle serveru SeznamZprávy.cz nadále k dispozici služební vůz své ženy a může ho bez omezení využívat. Hejtmanka se v pondělí proti tomu ohradila. Novinářům řekla, že její manžel jezdí vlastním vozem na operativní leasing a její služební auto nepoužívá. Smlouva na užívání auta je podle ní v souladu s interní směrnicí kraje.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Server v minulosti informoval o tom, že Jakub Pokorný využíval manželčino druhé služební auto bez řidiče k cestám do práce. Hejtmanka v pondělí uvedla, že to byla chyba, za kterou se omluvila, přestože všechny náklady s manželem uhradili.

Šikanuje mě Kalousek s opozicí, tvrdí Jermanová. Prý naschvál v době porodu

Pokorný v minulosti novinářům řekl, že požádal manželku, aby je služební Škody Superb zbavila. Podle severu se tak stalo, hejtmanka však nyní používá jiný služební vůz, Škodu Octavii combi. Nová smlouva přitom opět umožňuje, aby si Pokorný sedl za volant.

Hejtmanka uvedla, že používá jedno služební auto s řidičem, které ale sdílí s dalšími lidmi z úřadu. Potom má ještě služební vůz k soukromému užívání, protože jako předsedkyně bezpečnostní rady kraje musí být mobilní. „Auto používám zhruba rok a je na něm najeto 1200 kilometrů. Jsou to veskrze služební jízdy,“ uvedla. Manžel podle ní toto auto nevyužívá, protože má dlouhodobě své vlastní na operativní leasing.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!