Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Ministr Blatný zvolil strategii, která je naprosto špatně, říká Pavel Řehák. Vládu donutil jednat

Ředitel Direct pojišťovny Pavel Řehák | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium Rozhovor
Praha - Ředitel pojišťovny Direct Pavel Řehák se na jaře výrazně podílel na úspěšnému zvládnutí první vlny. Vládu svými analýzami donutil začít jednat. Teď se s těžkým srdcem dívá na to, jak stát řeší třeba očkování. „Je to ohromně důležitá věc, kterou podle mého názoru nezvládáme úplně dobře. Objednali jsme málo vakcín a nyní to doháníme,“ říká v druhé části rozhovoru pro Lidovky.cz při příležitosti prvního výročí příchodu covidu do Česka.

Lidovky.cz: Co bychom měli nyní dělat?
Už ani nejde o to, zda se v covidu budeme plácat dalších šest, devět nebo dvanáct měsíců. Nějak to zvládneme a dřív nebo později jsme z toho venku. Bohužel ale nemyslím, že budeme patřit k těm nejrychlejším, a bude to stát zbytečně moc životů. Důležité ale bude to, co přijde potom. Nefunguje nám meziresortní spolupráce, projektové řízení a můžeme a potřebujeme efektivně investovat gigantické peníze z evropských fondů, ale také peníze ze státní kasy.

Rok s covidem

Třeba digitalizace je úplně marná, část škol vůbec nezvládá učit děti na dálku. Digitalizace celé ekonomiky, udržitelná ekologie, uhlíková stopa. To jsou všechno obrovská témata, která musíme zvládnout. Nebo ty investice prostě nalejeme do betonu a zůstaneme zatuhlí tam, kde jsme teď.

Lidovky.cz: Paradoxně se nyní blížíme k italskému scénáři, před kterým skoro před rokem varovaly právě vaše tabulky. Jak se vám na to nyní dívá?
Celý podzim jsme na vládu posílali naše výhledy a analýzy situace. Navrhovali jsme, jak a kdy je nutné brzdit. Posílat jsme to přestali někdy kolem předvánočního rozvolnění, které považuji za obrovskou chybu.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první 3 měsíce za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!