3. července 2017 9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sem tam déšť a teploty okolo 26 °C. V pátek padne třicítka, ale také přijdou bouřky

Obloha (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obloha (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Nadcházející týden má být slunečný až polojasný. Srážky očekávají meteorologové pouze lokální ale s koncem týdne jich bude přibývat. Maximální teploty budou kolísat okolo 25 °C, uvádí týdenní předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V podělí bude přes den oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jižní Moravě až 25 °C. Na horách bude teplota kolísat okolo 14 °C. V noci se ochladí až na 12 °C.

V úterý očekává předpověď polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jižní Moravě až 27 °C. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na jihu a jihovýchodě až 29 °C. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C.

Čtvrteční předpověď předpokládá polojasno až skoro jasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na jihu a jihovýchodě až 30 °C. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C.

Předpověď na pátek očekává zpočátku většinou polojasno, od západu postupně oblačno až zataženo s přeháňkami a bouřkami. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na jihovýchodě až 33 °C, na západě kolem 24 °C. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C.

O víkendu můžeme očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle i bouřky, zejména ke koncí víkendu. Denní teploty se budou pohybovat mezi 22 a 27 °C.

msz

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz