Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 16.1.2020 23:00

Hlavní příčinou přemnožení některých druhů zvěře jsou právě myslivci. Velká zvěř, která v našich podmínkách nemá přirozeného predátora, musela přizpůsobit své rozmožovací schopnosti, aby nedošlo k přemnoženní. To funguje ve stádu zvěře s přirozenou strukturou. Bouchalové náhodným vražděním jednotlivých zvířat neustále tuto strukturu narušují a porušují její funkčnost. Platí to zejména u divočáků. Když těch bouchalů ubyde, bude to jenom dobře.

N. Gajová 16.1.2020 14:29

Oni myslivci svoje stavy snižují i sami odstřelem, přiznejme si. Pak mezi ně jděte.

D. Ščiglová 16.1.2020 13:27

Konečně R^R^R^

O. Uživatel 16.1.2020 10:40

Uživatel požádal o vymazání
H. Kotaz 16.1.2020 13:09

Jo, chtělo by začít počítat škody, co nadělali přemnožení klasičtí predátoři v přírodě, natož ty invazivní dovezení z ciziny, za posledních 30let. A to jak v lesích, tak na vodách.

V. Kopta 16.1.2020 8:42

myslivci budou muset změnit mindset. Za negativní mediální obraz myslivců mohou z velké části myslivci. Pokud se u nás objeví pár vlků a hned se myslivci nechají slyšet že by se měli vystřílet a že k nám už nepatří tak je to hodně špatně. Kdyby byli naopak pyšní na to že mají v revíru vlky, rysy nebo orly pomohli by sami sobě.

J. Kudera 16.1.2020 7:31

Mládež chce sedět v teplé kanceláři u počítače, ne trajdat po lesích.

S. Landa 16.1.2020 9:31

Mladí jsou divní. Ani nemají potřebu nechat se zastřelit kolegou - myslivcem, zlitým tak, že nerozezná člověka od divokého prasete, jak se občas stává.

P. Janu 18.1.2020 7:54

Ano máte pravdu. Mladí jsou divní, hubu plnou ekologie, co všechno škodí a vadí vědí naprosto přesně, ale i tak pro ně není problém dovolená letecky přes půlku planety a to i několikrát ročně. Musí si přece prohřát kosti.

PS: tu povídačku o chlastání na honu už raději nevytahujte, mnohem větší šanci na smrt máte denně když vylezete z dveří Vašeho bytu/domu.

H. Kotaz 16.1.2020 7:24

Poctivá myslivost je především o práci a hodně drahém koníčku. A viděl někdo mladé pracovat zadarmo ? Těch pár mladých, co se myslivosti věnují, to nezachrání, zvlášť když " spasitelé světa " s spolu s médii, myslivce představují jako bezohledné vrahy.

J. Koutský 16.1.2020 10:27

Slavnosti sněženek? ;-D


Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...