24. ledna 2017 20:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž po rozepři rozlil v domě benzin a zapálil jej. Odjel a způsobil nehodu

Ilustrační foto: Požár | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Požár | foto: ČTK

PŘEROV V přerovské místní části Újezdec v úterý odpoledne hořel rodinný dům. Byl založen úmyslně. Podle policie muž po rodinné rozepři nejprve v prostorách domu rozlil benzin a poté jej zapálil. Oheň likvidovali profesionální hasiči i dobrovolníci z celého okolí, škoda přesáhne milion korun.

Muž z domu poté odjel autem a způsobil nehodu, při které se zranil a lehce byl zraněn také druhý řidič. V domě byla podle hasičů zraněna jedna žena. Řekli v úterý mluvčí policie a hasičů.

Incident se odehrál kolem 15:30, svědci popsali, že v tu dobu ulicemi Přerova projíždělo několik hasičských i policejních aut. „Podle našich informací došlo v domě k rozepři mezi rodinnými příslušníky. Podezřelý muž rozlil v domě benzin a při odchodu jej zapálil. Nasedl poté do auta a při cestě způsobil nehodu, narazil do dalšího osobního auta,“ řekla v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Požár rodinného domu likvidovalo několik jednotek. „Když hasiči přijeli na místo, bylo celé přízemí rodinného domu v plamenech, které postupně prohořívaly do podkroví. Hasiči s požárem začali okamžitě bojovat, během půl hodiny jej dostali pod kontrolu. Dům stojí v řadové zástavbě, sousední dům hasiči včasným zásahem ochránili,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Během likvidačních prací hasiči zkontrolovali celý dům termokamerou. Při požáru byl lehce zraněn jeden člověk. Šlo o ženu, která byla popálena na rukou, řekla mluvčí.

Podle mluvčí hasičů se na místo v 19:30 vrátili vyšetřovatelé. „Škoda přesáhne jeden milion korun. Na místo se vrátil vyšetřovatel, znovu prohlédne dům. Došetřují se příčiny, s největší pravděpodobností jde o úmyslné zapálení,“ doplnila večer Hacsiková.

Muž, který je podezřelý ze založení požáru, zůstal po nehodě v nemocnici. „Řidič druhého vozidla skončil v nemocnici také, ale byl jednorázově ošetřen a propuštěn,“ doplnila policejní mluvčí Zajícová. Bližší informace k případu hodlá policie zveřejnit ve středu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz