21. října 2011 14:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž si neoznačil jízdenku, na revizora vytáhl pistoli

Revizor - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Revizor - ilustrační foto. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Sedmadvacetiletý muž údajně vytáhl ve čtvrtek v tramvaji plynovou pistoli na revizora pražského dopravního podniku. Stalo se tak poté, co kontrolor zjistil, že muž cestuje bez platné jízdenky.

Policie muže obvinila z nebezpečného vyhrožování, za které mu v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. Na policejním webu to uvedla mluvčí Eva Stulíková.

ČTĚTE TAKÉ:


Incident se podle ní stal kolem 20. hodiny v tramvaji číslo osm, která projížděla ze Strossmayerova náměstí k nábřeží Kpt. Jaroše.

Pětačtyřicetiletý kontrolor tam požádal cestujícího o předložení jízdenky. Dotyčný mu ji sice ukázal, ale byla neoznačená. "Při následném předkládání dokladu totožnosti začal revizorovi vyhrožovat a urážet jej vulgárními výrazy.

Následně jej natlačil na tyč ve voze, přitom pokračoval v nadávkách a v jedné chvíli vytáhl dokonce střelnou zbraň, kterou měl za pasem," popsala událost mluvčí.

Po podepsání zápisu o kontrole a vrácení občanského průkazu podezřelý pokračoval v jízdě, revizor ale vystoupil a přivolal policisty, kteří muže krátce poté zadrželi. Při osobní prohlídce u něj našli plynovou pistoli, doplnila mluvčí.

Lidovky.cz, ČTK