9. listopadu 2018 7:38, aktualizováno  8:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž v Praze unesl svou čtyřletou dceru, našli ho na polsko-ukrajinské hranici

Policie prosí veřejnost o pomoc s pátráním po hledaném Irininu Dmytrovi a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie prosí veřejnost o pomoc s pátráním po hledaném Irininu Dmytrovi a... | foto: Policie ČR

Praha Devětačtyřicetiletý muž v Praze údajně násilím unesl ve čtvrtek odpoledne svou čtyřletou dceru, která byla soudem svěřena matce. Podezřelého se i s jeho dcerou podařilo zadržet v pátek ráno až na polsko-ukrajinské hranici. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muž i dívka pocházejí z Ukrajiny.

„Muž je otcem dítěte, přičemž dítě bylo Obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Té podezřelý včera (ve čtvrtek) okolo 17:00 v místě bydliště na Vinohradech dceru násilím odebral a z místa odjel vozidlem značky Škoda neznámo kam,“ popsal situaci Daněk. Na muže byl vydán souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání únosu dítěte. Policisté také požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté předpokládali, že hledaný muž bude chtít opustit Českou republiku a cestovat na Ukrajinu. „Muže se díky tomu podařilo zadržet na polsko-ukrajinských hranicích,“ sdělil mluvčí. Při zadržení muže byla nalezena i pohřešovaná dívka. Daněk ČTK řekl, že je dívka v pořádku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz