Neděle 1. listopadu 2020svátek má Felix 6 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Festival Mácháč čeká řada omezení. Sníží kapacitu a zvýší bezpečnostní opatření

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reprofoto/Facebook: MÁCHÁČ festival (official)

Doksy  Zvýšená bezpečnostní opatření chystá policie na víkend k Máchovu jezeru, kde se bude konat dvoudenní festival elektronické taneční hudby Mácháč. Na webu policie o tom ve čtvrtek informovala mluvčí Ivana Baláková. Na akci bude moci letos kvůli opatřením v souvislosti s koronavirem přijít výrazně méně lidí než obvykle.

„Naše bezpečnostní opatření bude odpovídat aktuálním změnám v organizaci tohoto známého tanečního festivalu, kterou pořadatel provedl z důvodu současné epidemiologické situace. Podle něj se letos akce zúčastní převážně jen tuzemští návštěvníci včetně tuzemských hudebníků,“ uvedla Baláková.

Festival bude i letos v areálu na pláži Klůček, nově ale také v kempu Bílý kámen. Kapacita na každém z těchto míst bude pro večerní vystoupení v pátek a v sobotu omezena na 1000 lidí, v minulých letech na festival přijíždělo až 10 000 diváků.

Policie na akci dohlíží každoročně. Loni objevili policisté a celníci drogy u 70 lidí a v osmi případech šlo o trestný čin. Zastavili také 13 řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu či drog. „Stejně jako každý rok budeme dohlížet na to, aby v průběhu festivalu nedocházelo k narušení veřejného pořádku v místě konání akce a jeho blízkém okolí. Současně se zaměříme na prevenci před majetkovou trestnou činností, budeme dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu a v neposlední řadě se budeme věnovat odhalování držení a distribuce drog mezi návštěvníky akce,“ uvedla Baláková. Celníci budou podle ní využívat při kontrolách vozidel a jejich posádek mobilní spektrometry, které umějí detekovat stopy po drogách nebo výbušninách.

V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

Fyzioterapeut Pavel Kolář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...