Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
6. listopadu 2014 13:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podpořte Zemana! Prezidentovi stoupenci reagují na petice na sítích

Miloš Zeman předává státní vyznamenání na svátek 28. října. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman předává státní vyznamenání na svátek 28. října. | foto: ČTK

PRAHA  Tisíce lidí se na internetu připojují k peticím a výzvám, které kritizují prezidenta Miloše Zemana. K internetové petici za Zemanovo odstoupení se připojilo zhruba 55 tisíc lidí. Vznikla ale i podpisová akce na Zemanovu podporu, kterou ve čtvrtek odstartovala Strana práv občanů (SPO). Zeman je čestným předsedou SPO.

Elektronické petice nejsou právně závazné, protože neobsahují vlastnoruční podpisy občanů.

Zemana v posledních dnech kritizovala veřejnost i politici za vulgární výroky, které použil v rozhlasovém pořadu, například když mluvil o ruské kapele Pussy Riot nebo služebním zákonu. Hlava státu vyvolala kritiku i kvůli nedávné návštěvě Číny a návratu letadlem pronajatým společnostmi PPF a J&T či výběru lidí vyznamenaných 28. října.

TAKÉ JSME NAPSALI:

Podle elektronické petice, která požaduje odstoupení prezidenta, Zeman dělá špatné jméno České republice, jedná v rozporu s dobrými mravy a je špatným příkladem pro občany. S názory a chováním prezidenta nesouhlasí ani pořadatelé několika akcí chystaných na 17. listopadu, kdy se slaví Den boje za svobodu a demokracii.

SPO Zemana brání

Část Zemanových kritiků se chce sejít u památníku událostí 17. listopadu na pražské Národní třídě ve chvíli, kdy přijde památku uctít také Zeman. Prezidentovi tam chtějí vystavit červenou kartu. Další kritici avizují shromáždění na nedalekém Betlémském náměstí.

Vznikla ale i podpisová akce na Zemanovu podporu nazvaná Bráníme našeho českého prezidenta, kterou organizuje SPO. Podle předsedy SPO a senátora Jana Veleby se Zeman v posledních týdnech stal obětí mediální štvanice. „Prezident, kdyby udělal cokoliv, vždycky by byl terčem útoků a zesměšňování. Rozhodli jsme se, že ho budeme bránit,“ řekl Veleba. Doplnil, že prezidentovy vulgarismy sice nejsou eticky správně, ale jsou reakcí na mediální útoky.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!