22. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na poli v Ďáblicích byla nalezena mrtvola. Byla již ve značné stádiu rozkladu

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

PRAHA V sobotu odpoledne vyjížděla pražská policie na pole kousek od ďáblické skládky, kde byla nalezena mrtvola. Osobu se kriminalistům už podařilo ztotožnit, ačkoli v sobotu server Lidovky.cz informovala o tom, že je mrtvola již ve značném stádiu rozkladu. Cizí zavinění vyšetřovatelé vyloučili.

„Koroner na místě předběžně vyloučil cizí zavinění, nicméně ke zjištění skutečné příčiny úmrtí bude provedena soudní pitva, což je v takových případech běžné,“ uvedl pro server Lidovky.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Na místě, jak viděla reportérka serveru Lidovky.cz, byl rozložen policejní stan, místo ohledávala početná skupina policistů. 

Již v sobotu, kdy policie vyjížděla k místu nálezu mrtvého těla, policie informaci potvrdila. V tu chvíli ale neměla ještě tušení o koho jde. Dle pražských vyšetřovatelů byla mrtvola již ve značném stádiu rozkladu. Nebylo tak možné identifikovat, o koho jde. Dosud nebylo zveřejněno, zda jde o muže či ženu. 

Místo u skládky v Ďáblicích není pro pražskou policii neznámým místem. Už v roce 2013 tam byla nalezena mrtvola. Přímo na skládce leželo tělo pětatřicetiletého muže v balíku slisovaného papíru. „S největší pravděpodobností šlo o bezdomovce, který usnul v kontejneru na tříděný odpad,“ uvedla tehdy mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Skládku odpadu v pražských Ďáblicích prohledávali policisté už i v roce 2010. Tehdy na tísňovou linku totiž zavolala dvaadvacetiletá žena, která oznámila, že v neděli zabila malé dítě a odhodila ho do kontejneru. Žena ještě v noci skončila v psychiatrické léčebně v Bohnicích. 

Dítě ve smetí policisté nakonec nenašli. Podle jejich mluvčí Andrey Zoulové žena zřejmě lhala. Pravděpodobně se vsadila s kamarádem. „Její chování v průběhu vyšetřování vykazovalo abstinenční příznaky, vyhrožovala sebevraždou a neustále svou výpověď měnila,“ dodala tehdy mluvčí.

skŠárka Kabátová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz