Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Nakažený Václav Klaus prokašlal svou poslední přednášku. Naštěstí byla online

Během své poslední přednášky pro posluchače Národohospodářské fakulty VŠE neustále kašlal. Po testech se pak bývalý prezident Václav Klaus dozvěděl, že má koronavirus. Jeho vystoupení o transformačních procesech v Česku naštěstí bylo pouze online.

Klaus v úterý absolvoval testy na koronavirus, které byly pozitivní. Následně se z nemocnice odebral do domácího léčení. Na YouTube ale ve stejný den vyšlo video z jeho přednášky pro Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je na něm vidět, že takřka celou dobu nepřetržitě kašlal. 

Bývalý prezident Václav Klaus.
Bývalý prezident Václav Klaus se na demonstraci setkal se svými příznivci.

Ve středu pak bývalý prezident skrze facebookovou stránku svého institutu poděkoval občanům za „obrovskou podporu“, které se mu dostalo v posledních hodinách ze všech stran.

Institut Václava Klause sdílel na Facebooku exprezidentovo vyjádření společně s fotkou z návštěvy nespecifikovaného zdravotnického zařízení. „Prezident Klaus děkuje za obrovskou podporu, které se mu v uplynulých hodinách dostalo ze všech stran, a zdraví z rutinního odběru krve. Cítí se dnes lépe než včera,“ uvedl v příspěvku institut.

Václav Klaus je známý odpůrce roušek a dalších opatřeních proti covidu. Své odmítavé postoje hned několikrát ukázal i na veřejnosti. Při příležitosti výročí založení Československa vystoupil u Obecního domu a kritizoval vládu i její opatření. Po celou dobu mluvil bez roušky.

Podobně se zachoval i 17. listopadu, na Národní třídě se totiž rovněž pohyboval bez ochrany nosu a úst. V lednu se zúčastnil protivládní demonstrace na Staroměstském náměstí a ve stejné době strávil více než hodinou v uzavřené restauraci v Praze na Dejvické. Ani tam si roušku nenasadil. Vchod tehdy hlídali jeho osobní strážci a manažer restaurace se Klause později zastal. Prý si přišel pro jídlo do krabičky a zdržel se jen proto, že si potřeboval odskočit na toaletu.

Za říjnové vystoupení dokonce bývalý politik a prezident obdržel od pražské hygienické stanice pokutu 10 tisíc korun. Částku ale odmítal zaplatit a s pomocí svého právníka se snažil přestupkové řízení zastavit. Své chování označil jako svůj osobní občanský protest.

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...