Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nakažený Václav Klaus byl na odběru krve. Prý se cítí lépe, lidé mu vyjadřují podporu

PRAHA Bývalý prezident Václav Klaus, který byl v úterý pozitivně testován na koronavirus, se ve středu cítí lépe. Skrze facebookovou stránku svého institutu poděkoval občanům za „obrovskou podporu“, které se mu prý dostalo v posledních hodinách ze všech stran. O nakažení Klause koronavirem jako první v úterý informoval server Lidovky.cz.

Institut Václava Klause sdílel na Facebooku exprezidentovo vyjádření společně s fotkou z návštěvy nespecifikovaného zdravotnického zařízení. „Prezident Klaus děkuje za obrovskou podporu, které se mu v uplynulých hodinách dostalo ze všech stran, a zdraví z rutinního odběru krve. Cítí se dnes lépe než včera,“ uvedl v příspěvku institut.

Václav Klaus na demonstraci v Praze proti vládním opatřením.
Exprezident Václav Klaus 17. listopadu 2020 při proslovu u kavárny Slávie na...

Lidé hojně vyjadřovali podporu i na sociální síti. „Pane prezidente, držíme palce a nemazlete se s tím. Potřebujeme Vás zase v akci,“ psala například jedna z uživatelek. Již méně shovívaví byli někteří představitelé vlády, například předseda ČSSD Jan Hamáček. „Přeji mu brzké uzdravení, ale náklady na péči bych mu s chutí naúčtoval,“ uvedl v úterý večer na Twitteru.

„Radši bych mlčel být Vámi. Když jste měl covid Vy, přál jsem Vám brzké uzdravení (a nic víc),“ pomstil otce na svém Facebooku Václav Klaus mladší.

Na aktuálním snímku má Václav Klaus nasazenou roušku, dlouhodobě je ale odmítá. Například loni při oslavách vzniku Československa 28. října pronesl u Obecního domu projev symbolicky s rouškou pod bradou.

Za toto vystoupení dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10 tisíc korun. S rouškou „na půl žerdi“ se zjevil i 17. listopadu na Národní třídě. V poslední době vystupoval proti různým opatřením vlády týkajících se boje s koronavirem, odmítal i vakcinaci.

„Nech se očkovat, Václave, nebo riskuješ ve svém věku, že tě covid dožene,“ vzkázal před pár týdny Zeman. Klaus tehdy veřejně uvedl, že se očkovat nenechá. Zeman jako vysoký politik už očkování podstoupil.

V lednu byl podle Blesku Klaus asi hodinu bez roušky v uzavřené restauraci. Když byl na situaci, kdy porušil pravidla, později tázán médii, označil své činy za projevy občanské neposlušnosti. Několikrát se též jako vášnivý sportovec a lyžař vyjadřoval v mediálním prostoru k uzavřeným skiareálům.

V lednu zas bývalý prezident Klaus vystoupil i na demonstraci na Staroměstském náměstí, kde několik tisíc lidí protestovalo proti vládním opatřením. Klaus uvedl, že „musí přestat jednosměrný diktát od vlády“.

„Chceme sdělit vládě a říci to jasně a jednoznačně: už toho bylo dost. Už bylo dost všech zákazů a příkazů, které zásadním způsobem poškozují naše životy,“ řekl tehdy, přičemž zdůraznil: „Žádná zázračná vakcína neexistuje.“

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...