Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nakažený Václav Klaus byl na odběru krve. Prý se cítí lépe, lidé mu vyjadřují podporu

Covid 19

  16:09
PRAHA - Bývalý prezident Václav Klaus, který byl v úterý pozitivně testován na koronavirus, se ve středu cítí lépe. Skrze facebookovou stránku svého institutu poděkoval občanům za „obrovskou podporu“, které se mu prý dostalo v posledních hodinách ze všech stran. O nakažení Klause koronavirem jako první v úterý informoval server Lidovky.cz.

Odpůrce roušek a očkování Václav Klaus má covid. Léčit se bude doma

Institut Václava Klause sdílel na Facebooku exprezidentovo vyjádření společně s fotkou z návštěvy nespecifikovaného zdravotnického zařízení. „Prezident Klaus děkuje za obrovskou podporu, které se mu v uplynulých hodinách dostalo ze všech stran, a zdraví z rutinního odběru krve. Cítí se dnes lépe než včera,“ uvedl v příspěvku institut.

Václav Klaus na demonstraci v Praze proti vládním opatřením.
Exprezident Václav Klaus 17. listopadu 2020 při proslovu u kavárny Slávie na...

Lidé hojně vyjadřovali podporu i na sociální síti. „Pane prezidente, držíme palce a nemazlete se s tím. Potřebujeme Vás zase v akci,“ psala například jedna z uživatelek. Již méně shovívaví byli někteří představitelé vlády, například předseda ČSSD Jan Hamáček. „Přeji mu brzké uzdravení, ale náklady na péči bych mu s chutí naúčtoval,“ uvedl v úterý večer na Twitteru.

„Radši bych mlčel být Vámi. Když jste měl covid Vy, přál jsem Vám brzké uzdravení (a nic víc),“ pomstil otce na svém Facebooku Václav Klaus mladší.

Na aktuálním snímku má Václav Klaus nasazenou roušku, dlouhodobě je ale odmítá. Například loni při oslavách vzniku Československa 28. října pronesl u Obecního domu projev symbolicky s rouškou pod bradou.

Protest v Praze: Václav Klaus odmítl povinné očkování, Daniel Landa vyhrožoval občanskou neposlušností

Za toto vystoupení dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10 tisíc korun. S rouškou „na půl žerdi“ se zjevil i 17. listopadu na Národní třídě. V poslední době vystupoval proti různým opatřením vlády týkajících se boje s koronavirem, odmítal i vakcinaci.

„Nech se očkovat, Václave, nebo riskuješ ve svém věku, že tě covid dožene,“ vzkázal před pár týdny Zeman. Klaus tehdy veřejně uvedl, že se očkovat nenechá. Zeman jako vysoký politik už očkování podstoupil.

V lednu byl podle Blesku Klaus asi hodinu bez roušky v uzavřené restauraci. Když byl na situaci, kdy porušil pravidla, později tázán médii, označil své činy za projevy občanské neposlušnosti. Několikrát se též jako vášnivý sportovec a lyžař vyjadřoval v mediálním prostoru k uzavřeným skiareálům.

V lednu zas bývalý prezident Klaus vystoupil i na demonstraci na Staroměstském náměstí, kde několik tisíc lidí protestovalo proti vládním opatřením. Klaus uvedl, že „musí přestat jednosměrný diktát od vlády“.

„Chceme sdělit vládě a říci to jasně a jednoznačně: už toho bylo dost. Už bylo dost všech zákazů a příkazů, které zásadním způsobem poškozují naše životy,“ řekl tehdy, přičemž zdůraznil: „Žádná zázračná vakcína neexistuje.“

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat