Návrat se Barošovi nepovedl

Tomáš Rosický jen zmírnil první porážku Arsenalu * Výhru Juventusu zařídil gól Pavla Nedvěda

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

PAŘÍŽ

Poprvé od konce září se Milan Baroš probojoval do základní sestavy Lyonu. Při sobotní porážce od Caen se však reprezentační útočník příliš nepředvedl. V úvodu sice obral při rozehrávce soupeřova stopera a dostal se do šance, míč pak ale na těžkém terénu nezkrotil. Ve zbytku utkání už takřka nebyl vidět a často kazil přihrávky.

Podle francouzských médií stál z lyonské ofenzivy za zmínku jen výkon Afričana Keity, naopak Bodmera s Barošem označili komentátoři za „naprosto jalové“.

Bezmála hodinu se neúspěšně bil v útoku Monaka Jan Koller, jehož tým nakonec prohrál 0:2 v Marseille. Kollera se spoluhráči snažili hledat do jeho odchodu z hřiště v 52. minutě dlouhými míči, ale osvědčená taktika jim příliš nevycházela. LONDÝN Fotbalisté Manchesteru United ani Chelsea nezaváhali a dál pronásledují vedoucí Arsenal, jehož neporazitelnost v této sezoně skončila překvapivě na stadionu Middlesbrough.

Prohru 1:2 neodvrátila ani branka kapitána české reprezentace Tomáše Rosického, který snižoval v páté minutě nastavení. Arsenal tak vede tabulku už jen o bod před Manchesterem United.

„Red Devils“ podpořili stíhací jízdu přesvědčivou výhrou 4:1 nad Derby County i díky jubilejní 100. brance kapitána Giggse v Premier League a na první místo ztrácejí jen bod.

Chelsea ještě nastoupila bez rekonvalescenta Petra Čecha i kanonýra Drogby, jenž se v sobotu podrobil operaci kolena. I tak porazila Sunderland 2:0 a je o další dva body zpět. Kontakt s čelem naopak ztratil Liverpool, který v Readingu též utrpěl první porážku v sezoně.

ŘÍM

O vítězství Juventusu nad Bergamem rozhodl Pavel Nedvěd. Bývalý reprezentační kapitán se prosadil čtyři minuty před koncem, a udržel svůj tým na třetím místě tabulky před Udine.

Nedvěd patřil od začátku k nejaktivnějším hráčům domácích a ke gólu měl blízko hned třikrát. Uspěl až v závěru a v poslední minutě při svém střídání sklidil potlesk. Obránce Juventusu Zdeněk Grygera nebyl ani mezi náhradníky.

MNICHOV

Navzdory velké převaze Bayern Mnichov pouze remizoval s předposledním Duisburgem 0:0, přesto si upevnil vedení v tabulce. Jeho pronásledovatelé z Brém totiž podlehli v divoké přestřelce v Hannoveru 3:4 a na lídra soutěže ztrácejí dva body.

Ztratil i třetí Hamburk, který si bez českého záložníka Davida Jarolíma, pykajícího za pět žlutých karet, připsal pouze bod s Chotěbuzí.

Wolfsburg nastoupil k utkání ve Stuttgartu opět s Janem Šimůnkem uprostřed obrany. Zatímco dvacetiletý český stoper byl v základní sestavě potřetí za sebou, hráči okolo něj se střídají.

MADRID Před středečním utkáním Ligy mistrů na Slavii se fotbalisté FC Sevilla naladili na vítěznou notu. Doma porazili Murcíi 3:1 a po šestém letošním vítězství se posunuli na devátou příčku tabulky.