13. října 2014 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

K Senátu měl nejblíže Antl. Jasně navrch měli i Štěch a Dienstbier

Senátor za ČSSD Miroslav Antl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Senátor za ČSSD Miroslav Antl | foto: Senat.czReprofoto

PRAHA V prvním kole senátních voleb se nejvíce dařilo Miroslavu Antlovi (ČSSD) na Rychnovsku, který získal 41% hlasů. Výrazné zisky sčítali i Jitka Seitlová (KDU-ČSL, SZ), podnikatel Ivo Valenta, nebo dosavadní předseda Senátu Milan Štěch a jeho stranický kolega Jiří Dienstbier (oba ČSSD).

Žádný kandidát nezískal přes 50% hlasů, což by je rovnou poslalo do horní komory Parlamentu.

ČTĚTE:

Absolutním vítězem prvního kola senátních voleb se stal Miroslav Antl (ČSSD), který v Rychnově nad Kněžnou rozdrtil konkurenci s 16 799 hlasy a celkem získal přes 41%. Podobného úspěchu dosáhla v Přerově i Jitka Seitlová, která zde jako nestraník za lidovce a zelené získala o procento méně než Antl a v druhém kole se střetne s ministrem dopravy Antonínem Prachařem (ANO).

Premiér Bohuslav Sobotka během komunálních a senátních voleb 2014.
Volební účast v komunálních a senátních volbách může být ovlivněna rozkladem...
Zakladatel loterijní společnosti Synot a kandidát do Senátu Ivo Valenta.
Vítězem 1. kola senátních voleb v Plzni a favoritem pro kolo druhé se stal...

Bez nejmenších problémů postoupil z prvního kola v Uherském Hradišti i kontroverzní podnikatel v oblasti hazardu Ivo Valenta (Strana soukromníků ČR), který s 31% vyzve Pavla Botka z KDU-ČSL.

Zakladatelka Linky bezpečí do Senátu?

Výsledky senátních voleb

Největším úspěchem ANO pro Senát jsou zatím dvě jména: Zuzana Baudyšová a Jiří Hlavatý. Zakladatelka Linky bezpečí Baudyšová získala ve volebním obvodu Praha 9 přes 37% hlasů a rázně nakročila do horní komory Parlamentu. Velkým favoritem druhého kola v Trutnově bude i Jiří Hlavatý. Majitel textilky Juta se loni stal podnikatelem roku, teď zažívá první úspěch i v politice: s více než 34% hlasů s přehledem vyhrál první kolo.

Jistotou pro sociální demokraty jsou stále Milan Štěch a Jiří Dienstbier, kteří s velkým náskokem vedou v Pelhřimově, respektive v Kladně. Naopak jen velmi těsně zvládla první kolo další známá tvář ČSSD ministr školství Marcel Chládek. V Lounech vede před druhým kolem o jediné procento.

mlMatěj Ludvík
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.