Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neodsoudil Ševčíkův majáček, proto ho vyloučili. Pavlík se chce bránit

Ján Pavlík byl vyloučen z Liberálního institutu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ján Pavlík byl vyloučen z Liberálního institutu. | foto: Liberální institut

PRAHA S vyloučením z Liberálního institutu nesouhlasím a budu se bránit, vzkázal docent Ján Pavlík. A argumentuje presumpcí neviny. Tu prý ctil i v případě děkana Miroslava Ševčíka, který byl nedávno přistižen při neoprávněné jízdě s modrým majáčkem. Proto se Pavlík nepřidal ke kritice, která se na děkana snesla. Institut ho však za to vyloučil.

Řidič na dálnici D5 vyfotil začátkem dubna děkana Národohospodářské fakulty VŠE Ševčíka v situaci, kdy po krátkém čekání v koloně umístil na kapotu svého vozu modrý majáček a bezostyšně objel ostatní auta pruhem, který byl vyhrazený pro záchranné vozy.

PSALI JSME:

Ševčík za to schytal ostrou kritiku, ale našel i pár zastánců. Například Jána Pavlíka, předsedu akademického senátu Národohospodářské fakulty. To se ale nelíbí vedení Liberálního institutu, kde Pavlík také působí. "Docent Pavlík nejenže toto jednání pošlapávající základní principy slušného chování neodsoudil, ale naopak je veřejně zlehčoval a obhajoval," vysvětlil institut, proč se ho rozhodl vyloučit.

Miroslav Ševčík.

Miroslav Ševčík.

Jak ale Pavlík uvedl pro Lidovky.cz, s rozhodnutím nesouhlasí a chce se bránit. "Ctím zásadu presumpce neviny, jakožto jednu z nezpochybnitelných zásad demokratického právního státu, a nemíním na tom cokoliv měnit," vzkázal v reakci na výtku, že poškodil dobré jméno institutu.

Pavlík po incidentu pro Lidovky.cz uvedl, že být v Ševčíkově kůži, zachoval by se stejně. "Kdyby byla kritická situace, tak bych majáček využil také," tvrdí. Ševčík se hájí tím, že v autě vezl osobu, která potřebovala akutní pomoc.

ČTĚTE TAKÉ:

Pavlík dodal, že rozhodnutí o svém vyloučení neuznává ani formálně, protože členové správní rady Koblovský a Lipka podle něj nejsou platně zvolenými členy správního orgánu. "Oba dva vědí, že stále probíhá soudní řízení, které má o platnosti volby teprve rozhodnout, a ani jeden z nich tento stav nerespektuje," uvedl Pavlík.

,

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!