Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Martin Netolický foto: Radek Kalhous, MAFRA

Praha - Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude dál ani odborným mluvčím sociální demokracie pro místní rozvoj. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, komu věří.
  12:49aktualizováno  16:06

Hamáček odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty. Vnitro místo něj navrhlo Kubu z ODS

Netolický v reakci uvedl, že důvěru, a to jeho i veřejnosti, ztratil naopak Hamáček, což podle hejtmana není pro politika dobrá zpráva.

Věc souvisí s údajným Hamáčkovým plánem zajistit pro Česko milion dávek vakcíny Sputnik V z Ruska výměnou za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku. O Hamáčkově záměru napsal server Seznam Zprávy. Vicepremiér tvrzení serveru odmítl a oznámil, že na autory článku podá trestní oznámení. 

Netolický minulý týden serveru řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt z Ruska milion dávek vakcíny Sputnik V. Nepotvrdil ale plán výměny Sputniku V, o kterém se podle serveru hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Krátce po zveřejnění článku Hamáček Netolického nečekaně odvolal z dozorčí rady pošty.

‚Říkal: Přivezu milion Sputniků, mám to tam všechno domluvený.’ Hejtman Netolický líčí rozhovor s Hamáčkem

Hamáček řekl, že na schůzce 15. dubna chtěl krátce po sjezdu ukázat dobrou vůli, protože Netolický podporoval jeho vyzyvatele Tomáše Petříčka (ČSSD). Po jednání tehdy oznámili, že Netolický zůstane odborným mluvčím. „My teď chystáme program, volby, budou určitě nějaké změny. On (Netolický) sám říkal, že se chce koncentrovat na Pardubický kraj, tak nechť se koncentruje. Budeme muset najít někoho, kdo tu roli zvládne, ale bude mít bazální důvěru vedení strany,“ řekl Hamáček na dotaz, zda dohoda nadále platí.

Netolický  potvrdil, že soustředění na Pardubický kraj a politický projekt 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj, kde v krajských volbách kandidovala ČSSD s politickým hnutím Společně pro kraj, je jeho prioritou. „Považuji to za smysluplné a v dané situaci za logické. Nebudu komentovat ostatní souvislosti, nicméně pokud někdo ztratil důvěru, tak především pan předseda. Není důležité, že u mě, ale především u veřejnosti, což není pro politika dobrá zpráva,“ uvedl hejtman.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Mohlo by vás zajímat