10. srpna 2011 15:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O nové straně jsme s Klausem mluvili, říká Bátora

Prezident Václav Klaus na pochodu iniciativy Akce D. O. S. T. Vlevo stojí Ladislav Bátora. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus na pochodu iniciativy Akce D. O. S. T. Vlevo stojí Ladislav Bátora. | foto: http://www.akce-dost.cz/

PRAHA Předseda iniciativy D.O.S.T. a personální šéf ministerstva školství Ladislav Bátora by rád v budoucnu spolupracoval s Václavem Klausem na novém politickém projektu.

S prezidentem vedl Bátora o vzniku nové politické strany dlouhý rozhovor. "Do projektu, na kterém by se podílel pan prezident, bych se rád zapojil," řekl Bátora deníku MF DNES.

Předseda Akce D.O.S.T prý z rozhovoru na Hradě vycítil, že i po odchodu z funkce se chce Klaus aktivně účastnit politického života. Prezident dříve sympatizoval se Stranou svobodných občanů, v současnosti má ale blízko zejména k Suverenitě Jany Bobošíkové, kterou oficiálně podpořil.

Klaus se několikrát postavil i za Bátoru. Protesty proti jeho jmenování do funkce personálního šéfa na ministerstvu školství například označil za "malou hilsneriádu". Osobně se také účastnil veřejných vystoupení konzervativního a euroskeptického hnutí D.O.S.T.

NEČAS PROTI BÁTOROVI

V současnosti podle Bátory neexistuje uskupení, za které by sám kandidoval. Novou stranu v čele s Václavem Klausem by proto uvítal. V rozhovoru pro MF DNES říká, že by se "aktivně účastnil práce v takové straně" nebo se při vytváření takového projektu "výrazně angažoval".

Bátora začal svojí kariéru v ODA, poté kandidoval za Stranu svobodných občanů a následně jako nestraník i za kontroverzní Národní stranu, které hrozilo rozpuštění kvůli spojení s pravicovými extremisty.

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.