10. srpna 2011 15:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O nové straně jsme s Klausem mluvili, říká Bátora

Prezident Václav Klaus na pochodu iniciativy Akce D. O. S. T. Vlevo stojí Ladislav Bátora. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Václav Klaus na pochodu iniciativy Akce D. O. S. T. Vlevo stojí Ladislav Bátora. | foto: http://www.akce-dost.cz/

PRAHA Předseda iniciativy D.O.S.T. a personální šéf ministerstva školství Ladislav Bátora by rád v budoucnu spolupracoval s Václavem Klausem na novém politickém projektu.

S prezidentem vedl Bátora o vzniku nové politické strany dlouhý rozhovor. "Do projektu, na kterém by se podílel pan prezident, bych se rád zapojil," řekl Bátora deníku MF DNES.

Předseda Akce D.O.S.T prý z rozhovoru na Hradě vycítil, že i po odchodu z funkce se chce Klaus aktivně účastnit politického života. Prezident dříve sympatizoval se Stranou svobodných občanů, v současnosti má ale blízko zejména k Suverenitě Jany Bobošíkové, kterou oficiálně podpořil.

Klaus se několikrát postavil i za Bátoru. Protesty proti jeho jmenování do funkce personálního šéfa na ministerstvu školství například označil za "malou hilsneriádu". Osobně se také účastnil veřejných vystoupení konzervativního a euroskeptického hnutí D.O.S.T.

NEČAS PROTI BÁTOROVI

V současnosti podle Bátory neexistuje uskupení, za které by sám kandidoval. Novou stranu v čele s Václavem Klausem by proto uvítal. V rozhovoru pro MF DNES říká, že by se "aktivně účastnil práce v takové straně" nebo se při vytváření takového projektu "výrazně angažoval".

Bátora začal svojí kariéru v ODA, poté kandidoval za Stranu svobodných občanů a následně jako nestraník i za kontroverzní Národní stranu, které hrozilo rozpuštění kvůli spojení s pravicovými extremisty.

Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?