3. února 2019 19:38, aktualizováno  20:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

OBRAZEM: Myslivci odstřelují přemnožené holuby. Někteří občané Českého Brodu jsou proti

Odlov holubů probíhal v centru města. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odlov holubů probíhal v centru města. | foto:  Dan Materna, MAFRA

ČESKÝ BROD V centru Českého Brodu pokračuje odstřel holubů, kteří se v této lokalitě přemnožili. Provádějí jej dvě myslivecká sdružení, na akci dohlíží také policie. Někteří občané ale s odstřelem nesouhlasí a upozorňují na to, že postřelená zvířata mohou trpět.

Odstřel holubů nařídilo město poté, co se v prosinci začala v centru Českého Brodu objevovat uhynulá těla těchto ptáků. Z vyšetřování veterinární správy a policie vyšlo najevo, že holubi byli otráveni. Otrava navíc postihla i některá další zvířata.

V minulosti se město pokoušelo odchytávat ptáky do speciálních klecí, akce se ale nesetkala s příliš velkým úspěchem. Přistoupili proto k odstřelu, který ve městě pod dozorem policie provádí dvě myslivecká sdružení. Poprvé proběhl na konci ledna a má pokračovat i během února a března.

Odstřel holubů v Českém Brodě nařídilo město poté, co přemnožené ptáky začal...
Odstřel přemnožených holubů v Českém Brodě.

Holubi se k Českému Brodu stahují z okolních lokalit, protože na polích nacházejí zbytky plodin, jimiž se živí. Někteří občané v minulých týdnech vyjádřili nesouhlas s odlovem a poukazovali na to, že ptáci nemusí zemřít okamžitě, ale může dojít k jejich postřelení.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz