Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Obviněný Růžička podá stížnost. Nikomu nevznikla žádná škoda, argumentuje

Česko

  6:00
PRAHA - Hokejový trenér Vladimír Růžička stíhaný kvůli zpronevěře vyráží do protiútoku. Proti středečnímu obvinění podá stížnost. Případ souvisí s podnikatelem Miroslavem Palaščákem. Tehdejšímu kouči hokejové Slavie zaplatil půl milionu, aby jeho syn mohl hrát. Částka nicméně neskončila v účetnictví klubu, Růžička nakonec peníze vrátil.

Trenér Chomutova Vladimír Růžička. foto: Ondřej Bičiště, Otto Ballon Mierny,  MAFRA

„S obviněním nesouhlasíme, proti usnesení o zahájení trestního stíhání podáme stížnost,“ řekl serveru Lidovky.cz Růžičkův advokát Filip Svoboda. Argumentuje, že nikomu nevznikla žádná škoda.

Policie obvinila Vladimíra Růžičku ze zpronevěry, hrozí mu pět let

Bývalý trenér hokejové reprezentace čelí obvinění od středy. Policisté původně pracovali s verzí, že jako trenér Slavie požadoval úplatky od rodičů, aby jejich děti hrály. Růžička se bránil, že šlo o takzvané výchovné, které požadují kluby při přestupech mladých hráčů. Policisté ho nakonec obvinili ze zpronevěry, za což mu hrozí pokuta až pět let vězení.

Aféru odstartovala loni v dubnu nahrávka zveřejněná Palaščákem. Podnikatel na ní koučovi vyčítá, že mu poslal dvakrát 250 tisíc korun, ale přes to se jeho syn nedostal do juniorského týmu, jak bylo domluveno.

Růžička převzetí peněz nepopírá, nicméně o nich mluví jako o daru klubu. Částka nicméně neskončila ve slávistické kase, Palaščákovi pak sumu poslala zpět Růžičkova manželka. Trenér naopak na Palaščáka podal trestní oznámení kvůli vydírání. Podnikatel po něm prý chtěl 1,1 milionu korun za zmaření synovy kariéry.

Autor: