22. června 2018 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Očko míří na ministerstvo průmyslu jako náměstek, opouští technologickou agenturu

Dosavadní předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dosavadní předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko. | foto: ČTK

PRAHA Petr Očko, dosavadní předseda Technologické agentury ČR (TA ČR), bude zanedlouho novým náměstkem na ministerstvu průmyslu. Má se věnovat agendě moderních technologií a také průmyslu 4.0. LN to v předstihu avizovaly tři nezávislé zdroje.

Informaci pak včera potvrdilo ministerstvo průmyslu. „Petr Očko prošel otevřeným a transparentním výběrovým řízením. Nastoupit má k 1. červenci na pozici náměstka pro řízení sekce technologie 4.0,“ sdělila LN resortní mluvčí Štěpánka Filipová.

Očko si má pod sebe „stáhnout“ agendu výzkumu a vývoje, dále bude mít na starost regionální inovační strategie (RIS3), digitalizaci či problematiku atraktivního tématu: průmyslu 4.0.

„Dlouhodobě se věnuji novým technologiím, jak ve svých akademických aktivitách, tak v profesním angažmá. Nová sekce ministerstva průmyslu a obchodu, která by se měla koncepčně věnovat podpoře nových technologických trendů, je pro mne velkou výzvou a dalším krokem, jenž logicky navazuje na mé působení v agentuře,“ napsal LN Očko, jenž vystudoval jak mezinárodní vztahy na VŠE, tak informační ekonomiku na UK.

Do čela státní Technologické agentury, jež pár miliardami ročně podporuje aplikovaný výzkum a spolupráci podnikatelské sféry s akademiky či univerzitami, byl zvolen v březnu 2016.

A Bízková zpět do vedení?

Tehdy se o tento post utkal s někdejší předsedkyní agentury Rut Bízkovou, o niž se už spekuluje, že by se mohla do téhož křesla vrátit. Poté působila ve Středočeském inovačním centru. „Minule jsem měla 58 nominací z širokého spektra – od akademických ústavů i firem –, což je velmi zavazující,“ nevylučuje Bízková ambice na svůj návrat.

Ředitelka Středočeského inovačního centra Rut Bízková.

Ředitelka Středočeského inovačního centra Rut Bízková.

Budoucí náměstek Očko chce s TA ČR i dalšími institucemi včetně vládní výzkumné rady úzce spolupracovat. „Věřím, že společně posuneme ČR mezi světové inovační lídry,“ říká Očko.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!