Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubek nabádá studenty k protestu proti státním maturitám

Česko

  12:21
PRAHA - Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek nepřímo vyzval studenty, aby uspořádali demonstraci proti chystaným státním maturitám. A dokonce i navrhl místo, kde se má manifestace konat. Na své profilové stránce na Facebooku uvedl, že s nimi rád půjde protestovat třeba před Úřad vlády.

Jiří Paroubek foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Když byste, moji mladí milí přátelé, chtěli připomenout vládě na začátku školního roku předvolební sliby nějakou hezkou manifestací před Úřadem vlády, rád Vás v takovém průvodu doprovodím," vzkazuje studentům Paroubek v příspěvku na Facebooku nazvaném List mladým a budoucím voličům.

Zároveň připomíná odmítavé stanovisko předsedy vlády Petra Nečase k projektu státní maturity před volbami. "Před volbami Vám dnešní vládní strany slibovaly, že zruší státní maturity. Vzpomínám, jak v jedné diskusi se mnou těsně před volbami dnešní český premiér Nečas vystupoval ke státním maturitám ještě rozhodněji a odmítavěji, nežli já," píše bývalý šéf ČSSD.

Čtěte také:List mladým a budoucím voličům od Jiřího Paroubka. Vzkaz umístil na svém profilu na Facebooku.

"Dokonce tvrdil, že ODS napravuje jen špatné rozhodnutí někdejšího sociálnědemokratického ministerstva školství. A dnes tohle," pokračuje Paroubek.

Ten si zároveň ve vzkazu postěžoval na útočné předvolební akce na jeho osobu. "Prohnat komunistického papaláše vajíčky. Lepší vyjádření svobodného názoru snad ani nebylo možné," připomíná Paroubek.

Vzkaz adresuje především těm, kteří se 'nechali vystrašit pádem naší země do řeckých poměrů i návratem komunistické diktatury pod mým vedením a jinými hloupostmi.' Ti, kteří tomu uvěřili se podle Paroubka jen nechali využít Langerem a jeho PR agenturou.

V závěru svého příspěvku vyzývá mladé, aby koalici připomněli, že předvolební závazky se mají plnit. "Jsem možná trochu nemoderní, protože si myslím, že sliby (a to i velmi mladým či budoucím) voličům se mají plnit. Ale snad mi to prominete, měnit se už nebudu," uzavírá Paroubek.

Protest proti státním maturitám

Na Facebooku již vznikla skupina s názvem 'Protest proti státním maturitám'. Podle informací zde uvedených by se demonstrace měla konat 2. září od 15:00 do 17:00. Místo ovšem není určené - v kolonce lokalita stojí pouze 'centrum'.

Autoři:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat