Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubek nabádá studenty k protestu proti státním maturitám

Česko

  12:21
PRAHA - Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek nepřímo vyzval studenty, aby uspořádali demonstraci proti chystaným státním maturitám. A dokonce i navrhl místo, kde se má manifestace konat. Na své profilové stránce na Facebooku uvedl, že s nimi rád půjde protestovat třeba před Úřad vlády.

Jiří Paroubek foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Když byste, moji mladí milí přátelé, chtěli připomenout vládě na začátku školního roku předvolební sliby nějakou hezkou manifestací před Úřadem vlády, rád Vás v takovém průvodu doprovodím," vzkazuje studentům Paroubek v příspěvku na Facebooku nazvaném List mladým a budoucím voličům.

Zároveň připomíná odmítavé stanovisko předsedy vlády Petra Nečase k projektu státní maturity před volbami. "Před volbami Vám dnešní vládní strany slibovaly, že zruší státní maturity. Vzpomínám, jak v jedné diskusi se mnou těsně před volbami dnešní český premiér Nečas vystupoval ke státním maturitám ještě rozhodněji a odmítavěji, nežli já," píše bývalý šéf ČSSD.

Čtěte také:List mladým a budoucím voličům od Jiřího Paroubka. Vzkaz umístil na svém profilu na Facebooku.

"Dokonce tvrdil, že ODS napravuje jen špatné rozhodnutí někdejšího sociálnědemokratického ministerstva školství. A dnes tohle," pokračuje Paroubek.

Ten si zároveň ve vzkazu postěžoval na útočné předvolební akce na jeho osobu. "Prohnat komunistického papaláše vajíčky. Lepší vyjádření svobodného názoru snad ani nebylo možné," připomíná Paroubek.

Vzkaz adresuje především těm, kteří se 'nechali vystrašit pádem naší země do řeckých poměrů i návratem komunistické diktatury pod mým vedením a jinými hloupostmi.' Ti, kteří tomu uvěřili se podle Paroubka jen nechali využít Langerem a jeho PR agenturou.

V závěru svého příspěvku vyzývá mladé, aby koalici připomněli, že předvolební závazky se mají plnit. "Jsem možná trochu nemoderní, protože si myslím, že sliby (a to i velmi mladým či budoucím) voličům se mají plnit. Ale snad mi to prominete, měnit se už nebudu," uzavírá Paroubek.

Protest proti státním maturitám

Na Facebooku již vznikla skupina s názvem 'Protest proti státním maturitám'. Podle informací zde uvedených by se demonstrace měla konat 2. září od 15:00 do 17:00. Místo ovšem není určené - v kolonce lokalita stojí pouze 'centrum'.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat