24. října 2019 10:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Piráti zahájili jednání o odvolání Michálka. Místopředseda čelí obvinění z psychického šikanování

Místopředseda Pirátů Jakub Michálek s partnerkou Michaelou Krausovou sleduje v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda Pirátů Jakub Michálek s partnerkou Michaelou Krausovou sleduje v... | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha Piráti zahájili ve středu večer oficiální jednání o odvolání svého místopředsedy Jakuba Michálka kvůli údajně nevhodnému chování ke členům strany. Diskuse na pirátském internetovém fóru potrvá do konce října, hlasování se uskuteční od 1. do 4. listopadu.

Michálek odmítá obvinění ze šikany, uvedl, že má pouze vysoké nároky na lidi. Piráti budou v lednu volit nové vedení strany, Michálek se znovu kandidovat nechystá.

Michálkovo odvolání navrhla ředitelka personálního odboru Pirátů Jana Koláříková, podle níž se místopředseda strany chová arogantně k podřízeným a psychicky je šikanuje. Michálkova reakce v médiích podle ní ukázala, že místopředseda neukázal žádnou sebereflexi, proto by neměl ve vedení strany pokračovat. Připustila, že celému vedení strany končí za dva měsíce mandát, podle ní je ale třeba záležitost přesto řešit, aby se podobný přístup u Pirátů už neobjevoval.

Michálek na fóru obvinění ze šikany odmítl. Zopakoval, že má na lidi vysoké nároky a je tvrdý, není ale bezohledný. „Myslím, že činy hovoří lépe než slova. Za mě mluví výsledky mé práce za posledních deset let, z toho dva roky jako předseda klubu a několik let jako místopředseda strany. Dotáhli jsme stranu do úspěšných voleb s deseti procenty. Od té doby máme výrazně vyšší podporu mezi voliči, cca 14 procent. Jsme druhá nejsilnější opoziční strana,“ napsal.

Michálek už jednou v minulosti čelil návrhu na odvolání z místopředsednické funkce, většina členů ale tehdy podnět odmítla. Nynější návrh se týká pouze jeho pozice v čele Pirátů, jeho působení jako šéfa poslaneckého klubu nikdo nezpochybnil.

Pokud bude Michálek odvolán, Piráti zahájí výběr jeho nástupce. Představitelé strany ale dali najevo, že vzhledem k brzké volbě nového vedení strany, která se uskuteční 11. ledna v Ostravě, by zřejmě zůstala Michálkova pozice v republikovém předsednictvu do té doby neobsazená.

ČTK
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!