Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spojení naší kavárny s Langrem a spol? Jsme v šoku, zní z Cafe Delux

Česko

  12:43
PRAHA/OLOMOUC - „Vkusné zařízení a příjemný interiér zajišťuje dostatek soukromí k rozmluvám“. Takovou výhodou se může podle recenzentů chlubit olomoucká kavárna Cafe Delux. A právě tohoto luxusu měli využívat i špičky tamní policie ke schůzkám, které byly důvodem k úterní razii. „O ničem takovém nevím, je to pro mě šok,“ řekl serveru Lidovky.cz zaměstnanec podniku.

Cafe Delux: místo schůzek vlivných policistů, kteří figurují v kauze přezdívané Vidkun foto: Cafe Delux

Zeyerova ulice, číslo 16. Na této olomoucké adrese sídlí známá kavárna Cafe Delux, která si díky příjemnému prostoru a luxusní kávě a lahodným zákuskům získala přízeň mnohých vlivných podnikatelů, ale i rodin s malými dětmi. Podnik je vybaven vlastní pražírnou kávy.

„Jsme schopni pro Vás připravit kávu v jakémkoliv typu pražení a vždy v nejlepší kvalitě,“ pyšní se kavárníci na svých stránkách. Podobně se o ni vyjadřují i recenzenti. „Kavárna je také oblíbeným místem k pracovním schůzkám s obchodními partnery,“ píší velmi často.

Cafe Delux: místo schůzek policistů

Jméno kavárny se ale za posledních několik hodin zapsalo do povědomí lidí i něčím docela jiným. Nově se totiž Cafe Delux zmiňuje i v souvislosti s operací přezdívanou Vidkun, tedy případu olomouckých policistů, bývalého ministra vnitra Ivana Langera či hejtmana kraje Jiřího Rozbořila. Kauzu odstartovala razie v úterý ráno. (VÍCE ČTĚTE ZDE)

Kriminalisté se podle serveru Neovlivni.cz na kavárnu odkazují s tím, že se tam měli scházet policisté a řešit jednotlivé kauzy, které v současnosti řeší protimafiánský útvar. Podle všeho tak byly v kavárně také umístěny odposlechová zařízení, která zachytila konverzaci policistů, při které padlo i Langerovo jméno.

Pro zaměstnance kavárny je to ale úplně nová informace. Jeden z pracovníků, který si nepřál být jmenován (server Lidovky.cz však jeho identitu zná - pozn. red.), nic takového nezaznamenal, a to je přitom v kavárně podle svých slov dennodenně.

Na dotaz redaktorky, zda si všiml toho, že by se v kavárně scházely policejní špičky z kraje, odpovídá jasně. „Ne,“ neskrýval překvapení v hlase. „Nevím o tom vůbec nic, dozvídám se až teď od vás,“ dodal.

Policisté před domem Ivana Langera v Olomouci.
Policie přivezla Ivana Langera večer do Olomouce.

O schůzkách policistů neměl sebemenší tušení. Stejně tak nikdy v kavárně neviděl exministra Langera či podnikatele Ivana Kyselého, na nějž měl mít bývalý šéf vnitra úzké vazby. Jména obou Ivanů v kauze figurují na základě telefonických odposlechů mezi olomouckými policisty, jež zachytil ÚOOZ.

„Chodí k nám spoustu podnikatelů, ale nikoho jako Kyselého nebo Langera jsem tu v životě neviděl,“ sdělil krátce zaměstnanec kavárny. Tvrzení považuje za fámu. „Nikdo takový sem nechodil, to rozhodně ne, je to spíše fáma,“ divil se.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Jmenování kavárny v souvislosti s kauzou jej sice nemile překvapilo, nemyslí si ale, že by to mělo olomoucký podnik očernit. „To snad ne,“ odpověděl na dotaz, zda se něčeho takového obává. Zároveň ale řekl, že je z toho v šoku.

O koho se policie zajímá

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...