Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
8. listopadu 2017 18:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kauza Nečesaný. Roli u soudu hraje i záhadná kupička vlasů

Lukáš Nečesaný u soudu s manželkou Veronikou (uprostřed) a matkou Šárkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Nečesaný u soudu s manželkou Veronikou (uprostřed) a matkou Šárkou. | foto: MAFRA

HRADEC KRÁLOVÉ  Videozáznam z prvního ohledání místa činu v kadeřnictví v Hořicích, který krátce po útoku zachytil třeba kartičky s čísly označující stopy, krev na podlaze i stole, avšak už ne záhadnou kupičku vlasů, podle obhajoby ukazuje na manipulaci s důkazy a na nevinu Lukáše Nečesaného. Mladík se u hradeckého krajského soudu zodpovídá z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku v únoru 2013.

„Ze záznamu je evidentní, že došlo k manipulaci s důkazy na místě činu,“ komentoval vieozáznam Lukáš Nečesaný, kterého u soudu doprovází rodina. Když na přehraném videu vlasy, které prý viděl, nejsou, musel podle něj důkaz zmizet.

Kupička vlasů je podle obhajoby důležitým důkazem

Kupička vlasů je podle obhajoby jedním z důležitých důkazů. Vlasy prý kadeřnice těsně před útokem, a podle obhajoby tedy po odchodu Nečesaného ze salonu, zametla. Nečesaného verze zní, že vlasy zahlédl uprostřed místnosti, když nakoukl do salonu. Naopak obžaloba tvrdí na základě vyjádření poškozené, že kupička vlasů byla v té době už zametena za topením a Nečesaný, aby ji viděl, musel být uvnitř kadeřnictví, takže lže.

Lukáš Nečesaný čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku...
Napadená kadeřnice u hradeckého krajského soudu 7. září zopakovala, že jako...

„Na tomto prvním záznamu z ohledání místa činu není zaznamenaná předmětná kupička vlasů, kterou můj klient viděl uprostřed místnosti. Pokud byla někde zametena, tak tam musel být daleko dříve, než ji poškozená dozametla. To dokazuje, že není pachatelem,“ uvedl advokát Petr Dítě.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová je však o jeho vině přesvědčena, obžalobu podle ní podpořily i dnes provedené důkazy. „V žádném případě to jeho nevinu nedokazuje, navíc kupička vlasů není jediným důkazem,“ uvedla.

Líčení bylo odročeno na pondělí

Podle ní se kupička vlasů v době, kdy v kadeřnictví byl, nacházela za topením u zdi. Tento prostor ale kamera nezabírala. „O tomto důkazu se v době pořízení záznamu ještě ani nevědělo. Z videozáznamu je navíc patrné, že kupička vlasů uprostřed kadeřnictví nemohla být, protože tam byly zajištěny pachové stopy z přístupové cesty. Za tohoto předpokladu, musel vstoupit do kadeřnictví. Musel by jí vidět za tím topením, protože záznam až tak daleko nesahá,“ uvedla Faltusová. Obžalobu podle ní podepřely i výpovědi svědků, kteří dnes vypovídali u soudu.

Předseda senátu Miroslav Mjartan dnes odpoledne odročil líčení na pondělí, kdy by měl soud vyslechnout další svědkyni navrženou obžalobou. Připustil, že by mohly začít závěrečné řeči. Rozsudek se neočekává.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!