Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kauza Nečesaný. Roli u soudu hraje i záhadná kupička vlasů

Česko

  18:16
HRADEC KRÁLOVÉ - Videozáznam z prvního ohledání místa činu v kadeřnictví v Hořicích, který krátce po útoku zachytil třeba kartičky s čísly označující stopy, krev na podlaze i stole, avšak už ne záhadnou kupičku vlasů, podle obhajoby ukazuje na manipulaci s důkazy a na nevinu Lukáše Nečesaného. Mladík se u hradeckého krajského soudu zodpovídá z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku v únoru 2013.

Lukáš Nečesaný u soudu s manželkou Veronikou (uprostřed) a matkou Šárkou. foto: MAFRA

„Ze záznamu je evidentní, že došlo k manipulaci s důkazy na místě činu,“ komentoval vieozáznam Lukáš Nečesaný, kterého u soudu doprovází rodina. Když na přehraném videu vlasy, které prý viděl, nejsou, musel podle něj důkaz zmizet.

Kupička vlasů je podle obhajoby důležitým důkazem

Kupička vlasů je podle obhajoby jedním z důležitých důkazů. Vlasy prý kadeřnice těsně před útokem, a podle obhajoby tedy po odchodu Nečesaného ze salonu, zametla. Nečesaného verze zní, že vlasy zahlédl uprostřed místnosti, když nakoukl do salonu. Naopak obžaloba tvrdí na základě vyjádření poškozené, že kupička vlasů byla v té době už zametena za topením a Nečesaný, aby ji viděl, musel být uvnitř kadeřnictví, takže lže.

Lukáš Nečesaný čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku...
Napadená kadeřnice u hradeckého krajského soudu 7. září zopakovala, že jako...

„Na tomto prvním záznamu z ohledání místa činu není zaznamenaná předmětná kupička vlasů, kterou můj klient viděl uprostřed místnosti. Pokud byla někde zametena, tak tam musel být daleko dříve, než ji poškozená dozametla. To dokazuje, že není pachatelem,“ uvedl advokát Petr Dítě.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová je však o jeho vině přesvědčena, obžalobu podle ní podpořily i dnes provedené důkazy. „V žádném případě to jeho nevinu nedokazuje, navíc kupička vlasů není jediným důkazem,“ uvedla.

Líčení bylo odročeno na pondělí

Podle ní se kupička vlasů v době, kdy v kadeřnictví byl, nacházela za topením u zdi. Tento prostor ale kamera nezabírala. „O tomto důkazu se v době pořízení záznamu ještě ani nevědělo. Z videozáznamu je navíc patrné, že kupička vlasů uprostřed kadeřnictví nemohla být, protože tam byly zajištěny pachové stopy z přístupové cesty. Za tohoto předpokladu, musel vstoupit do kadeřnictví. Musel by jí vidět za tím topením, protože záznam až tak daleko nesahá,“ uvedla Faltusová. Obžalobu podle ní podepřely i výpovědi svědků, kteří dnes vypovídali u soudu.

Předseda senátu Miroslav Mjartan dnes odpoledne odročil líčení na pondělí, kdy by měl soud vyslechnout další svědkyni navrženou obžalobou. Připustil, že by mohly začít závěrečné řeči. Rozsudek se neočekává.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...