Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Česko

Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření, říká Chcípl PES. Otevřené prý zůstanou stovky podniků

ilustrační snímek foto: MAFRA

Praha - Členové protestní iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s vládními opatřeními proti koronaviru, odmítají dodržovat vládní nařízení, pokud se alespoň na 14 dní nezavřou velké výrobní závody. Od pondělí 1. března tak zůstanou otevřené stovky restaurací, řekl v neděli Jiří Janeček z iniciativy.
  21:34

‚Kdo nebude chtít testovat, bude muset zavřít.‘ Babiš chce tvrdé opatření pro firmy nad 250 zaměstnanců

„Je již déle nemožné, aby vláda přistupovala k boji s pandemií nerovnoprávným přístupem, kdy vláda odmítá byť jen na 14 dnů uzavřít výrobní závody a montovny. Není možné, aby malí živnostníci již rok nesli jako jediní následky vládních polovičatých opatření,“ uvedli v neděli členové iniciativy Chcípl PES Jakub Olbert a Jiří Janeček.

Dřívější aktivity iniciativy chcípl pes

Sama iniciativa Chcípl PES organizuje pražskou akci. Ostatní budou pořádat...
Demonstrace před domem ministra vnitra Jana Hamáčka.

Nákaza se podle Janečka šíří právě ve velkých výrobních závodech, které vláda nechává otevřené. „Určitě ne v restauracích. Velké nadnárodní podniky jsou otevřené s podmínkami. Malí živnostníci jsou uzavření bez podmínek. My ale přece taky umíme testovat, hlídat opatření, dezinfikovat,“ řekl Janeček.

Povinné testování se bude zatím podle Hospodářské komory ČR týkat asi 700 zaměstnavatelů z celkových 280 tisíc

Otevřené tak zůstanou i po pondělním zpřísnění vládních opatření stovky restaurací, jen pod hlavičkou Chcípl PES jich má být 400 až 500, další podniky budou podle Janečka otevřené, aniž by byly členy iniciativy. Například jeho pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku bude pro lidi dále vařit, zájemci mohou do restaurace přijít a najíst se a napít přímo u stolu. Stejná bude situace například také v pražské restauraci Šeberák.

Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...