18. června 2019 8:22, aktualizováno  9:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní zásahová jednotka na Jičínsku těžce zranila střelce, který ji ohrožoval. Bojuje v nemocnici o život

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: MAFRA - Karel Pešek

Nemyčeves (Jičínsko) Zásahová jednotka v pondělí odpoledne postřelila v obci Nemyčeves na Jičínsku čtyřiatřicetiletého muže. Střílel na dvoře jednoho z rodinných domů a pak ohrožoval policisty. Zásahová jednotka ho zasáhla poté, co nereagoval na jejich výzvy, aby přestal, a naopak na ně namířil. Policie o tom v noci na úterý informovala na svém webu. Těžce zraněného muže vrtulník přepravil do hradecké fakultní nemocnice.

„Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn. Krátká střelná zbraň, s kterou muž střílel, bude podrobena znaleckému zkoumání,“ uvedla Iva Kormošová z krajského policejní ředitelství v Hradci Králové.

Starosta obce s 340 obyvateli Pavel Berný incident potvrdil a řekl, že postřelený ve vesnici bydlí. „Domek je na okraji obce. Myslím si, že (lidé v obci) nebyli ohroženi. Probíhá šetření, víc k tomu neřeknu, nerad bych do toho nějakým způsobem zasáhl,“ sdělil.

Výpověď svědka

Podle očitého svědka zasahoval na místě i policejní vrtulník. Slyšel do pěti výstřelů, oblast kolem domu byla uzavřena. „Na místě byla zásahová jednotka, měl pistoli, byla tam přestřelka. Asi byl nalitý nebo zfetovaný, jinak si to vysvětlit neumím. Když jezdil na kole do práce, byl normální člověk. Žil sám, občas za ním přijeli kamarádi. Vím, že v minulosti byl zavřený ve Valdicích (věznice u Jičína pro odsouzené za závažné zločiny),“ řekl Jaromír Suchánek. Podle něj poté, co utichla střelba, přiletěl vrtulník záchranářů.

Policie případ vyšetřuje, zabývat se jím bude i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Další informace o případu by policie měla sdělit v úterý během dne.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!