30. ledna 2017 18:45, aktualizováno  19:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie kvůli pátrání po ztracené školačce prověřuje úmrtí jednoho člověka. Zřejmě partnera matky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila... | foto: Policie ČR

ÚSTÍ NAD LABEM Policie prověřuje úmrtí člověka, který souvisí s případem pohřešované školačky z Ústí nad Labem. Řekla to krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Jde zřejmě o partnera matky hledané dívky. Policie neupřesnila, jakým způsobem zemřel, podle informací ČTK spáchal sebevraždu. Po hledané dívce policie dál pátrá.

„V současné době se s plzeňskou policií podílíme na prověřování úmrtí osoby, která souvisí s případem pohřešované dvanáctileté Míši Muzikářové. Byla nařízena soudní pitva. Pro tuto chvíli další bližší informace nebudeme sdělovat,“ řekla Hyšplerová.
Muž dlouhodobě dojížděl za prací do Plzně.

Kriminalisté muže během pátrání po dívce vyslýchali, obdobně jako další lidi z okolí pohřešované. Podle serveru Blesk.cz byl mrtvý osmatřicetiletý muž nalezen v obci Čeminy na Plzeňsku. Dítě je i nadále v databázi pohřešovaných.

Michaela Patricie Muzikářová zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Od večerních hodin 11. ledna je školačka vedena v databázi jako Dítě v ohrožení.

Dobrovolníci pátrají po ztracené školačce
Policie nevylučuje, že se Michaela Patricie Muzikářová stala obětí trestného...

Kriminalisté vyslechli desítky lidí z okolí dívky, včetně rodiny, kamarádů a spolužáků. Prohlížejí stovky hodin kamerových záznamů. Opakovaně prohledávali místo bydliště pohřešované i okolí. Do rozsáhlých pátracích akcí byli už dříve zapojeny desítky kriminalistů, pořádkové jednotky, hasiči, dobrovolníci od vojáků, kynologové, policejní psi. Konkrétní stopu ale policie stále nemá. Podle Hyšplerové pracuje stále se dvěma verzemi. „Jednou z nich je, že dívka odešla sama, druhá je, že se stala obětí trestného činu,“ doplnila Hyšplerová.

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Má především zrychlit pátrání a předávání informací. Po dívce se pátrá nejen v Česku, ale i v zahraničí.

ČTK
  • 8Diskuse

Najdete na Lidovky.cz