15. listopadu 2017 12:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z pokusu o vraždu 18leté dívky v Měcholupech obvinila policie 17letého muže. Sám se přiznal

Policie vyšetřuje napadení osmnáctileté ženy v Horních Měcholupech. Útočník ji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie vyšetřuje napadení osmnáctileté ženy v Horních Měcholupech. Útočník ji... | foto: Týdeník Policie

PRAHA Pražská policie obvinila mladistvého muže z pokusu o vraždu v Horních Měcholupech. Mladík se k pondělnímu pobodání osmnáctileté ženy přiznal a policie podala podnět na jeho vzetí do vazby. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie muže zadržela v noci z pondělí na úterý. Vzhledem k věku obviněného nebude policie k případu poskytovat další informace.

Žena byla napadena v Dýšinské ulici, s bodnými zraněními zůstala ležet na zemi. Policie hlášení dostala kolem 22:00, zraněnou ženu předala do péče záchranné služby. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové žena utrpěla mnohočetná bodnořezná poranění. „Její stav byl vážný, takže jsme ji uvedli do umělého spánku,“ uvedla mluvčí v úterý. Záchranáři zraněnou ženu po ošetření převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení vinohradské nemocnice.

Policie vyšetřuje napadení osmnáctileté ženy v Horních Měcholupech. Útočník ji...
Policie vyšetřuje napadení osmnáctileté ženy v Horních Měcholupech. Útočník ji...

Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním je obviněným sedmnáctiletý student gymnázia. Napadenou dívkou je jeho spolužačka ze třídy, s níž měl mladík vztah. Kriminalistům student řekl, že si na útok nepamatuje. Dívka, s kterou se chlapec před napadením procházel po ulici, má na těle několik desítek ran.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVASCRIPT VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 80 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz