13. listopadu 2017 14:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila muže z pokusu o vraždu, chtěl shodit seniora z lomu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

BRNO Kriminalisté v Brně řeší zvlášť závažný pokus o vraždu, muž chtěl podle policie shodit seniora ze srázu lomu. Obviněný z pokusu o vraždu je dotyčný sedmadvacetiletý muž, z účastenství na pokusu sedmatřicetiletá žena. Oba jsou ve vazbě.

Poškozenému muži se nic vážnějšího nestalo, ze srázu ho zachránili. Policie to uvedla v pondělí na mimořádné tiskové konferenci. Pachatelům hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Oznámení o potyčce dvou lidí v lomu Hády policie řešila 4. listopadu, podle svědků se agresor snažil svou oběť shodit ze skály. Hlídky, které na místo dorazily, našly sedmdesátiletého Brňana viset asi metr pod hranou srázu, byli u něj další dva svědci. Jeden z policistů se k muži spustil na provaze se smyčkou kolem hrudi, následně ho i s mužem vytáhli nahoru.

Policie zatkla mafiána poté, co si u syna objednal vraždu. Měl zabít svou sestru

„Z pokusu o vraždu podezřelý muž poškozeného vylákal na místo pod záminkou možného obchodu s nemovitostmi. Když se při obhlídce pozemků přiblížili ke srázu, tak ho shodil dolů,“ uvedl kriminalista Antonín Hrdlička. Motiv je podle něj zatím v šetření.

Policie provedla několik domovních prohlídek, muže i ženu, která je podle policie s poškozeným v příbuzenském vztahu, zadržela 7. listopadu. 

Policie vyzývá další možné svědky, kteří se v daný den u lomu či na přístupových cestách mohli pohybovat zhruba od 15:45 do 17:30, aby se přihlásili na linku 158.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz