11. září 2019 11:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Už se nikdy nevrátím, vzkázala. Policie pátrá po 12leté dívce z Prahy, kterou rodiče pohřešují od úterý

Policie hledá dvanáctiletou Barboru Lejskovou z Prahy, kterou rodiče pohřešují... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie hledá dvanáctiletou Barboru Lejskovou z Prahy, kterou rodiče pohřešují... | foto: Policie ČR

PRAHA Policie hledá dvanáctiletou Barboru Lejskovou z Prahy, kterou rodiče pohřešují od úterního odpoledne. Dívka byla naposledy viděna po obědě ve škole ve Stodůlkách. Ve své školní skříňce nechala vzkaz, že se nikdy nevrátí, a už dřív uvedla, že kdyby někdy utekla, schovávala by se v křoví a živila se jablky. Informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle policie by se dívka mohla ale zdržovat i v nákupních centrech, kam chodívala. Informace o dívce přijme na lince 158.

Hledaná měří 153 centimetrů, má polodlouhé hnědé vlasy s pěšinkou uprostřed a modré oči. Má malou jizvu na bradě a na pravém lokti a špatně vylovuje sykavky. Školačka měla na sobě naposledy modrozelenou sportovní bundu, modré džíny, modré džínové tenisky s bílou špičkou a barevnými hvězdami po stranách.

Podle policistů dívka měla v úterý odejít ze školy s tím, že jde na hřiště na houpačky. Poté se s ní rodiče snažili několikrát spojit, ale bezúspěšně, doplnil mluvčí.

ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.