11. září 2019 11:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Už se nikdy nevrátím, vzkázala. Policie pátrá po 12leté dívce z Prahy, kterou rodiče pohřešují od úterý

Policie hledá dvanáctiletou Barboru Lejskovou z Prahy, kterou rodiče pohřešují... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie hledá dvanáctiletou Barboru Lejskovou z Prahy, kterou rodiče pohřešují... | foto: Policie ČR

PRAHA Policie hledá dvanáctiletou Barboru Lejskovou z Prahy, kterou rodiče pohřešují od úterního odpoledne. Dívka byla naposledy viděna po obědě ve škole ve Stodůlkách. Ve své školní skříňce nechala vzkaz, že se nikdy nevrátí, a už dřív uvedla, že kdyby někdy utekla, schovávala by se v křoví a živila se jablky. Informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle policie by se dívka mohla ale zdržovat i v nákupních centrech, kam chodívala. Informace o dívce přijme na lince 158.

Hledaná měří 153 centimetrů, má polodlouhé hnědé vlasy s pěšinkou uprostřed a modré oči. Má malou jizvu na bradě a na pravém lokti a špatně vylovuje sykavky. Školačka měla na sobě naposledy modrozelenou sportovní bundu, modré džíny, modré džínové tenisky s bílou špičkou a barevnými hvězdami po stranách.

Podle policistů dívka měla v úterý odejít ze školy s tím, že jde na hřiště na houpačky. Poté se s ní rodiče snažili několikrát spojit, ale bezúspěšně, doplnil mluvčí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!