Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na technoparty na Benešovsku zůstává 800 lidí. Policie odhalila řidiče pod vlivem alkoholu a omamných látek

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Hlaváčkova Lhota (Benešovsko) Technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku stále pokračuje. Příznivci techna sem přijeli v pátek večer, v sobotu dopoledne policie evidovala asi 2000 účastníků. Od odpoledne ale na místě zůstává maximálně 800 lidí. Policie odhalila již patnáct řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek, řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

„Do současné chvíle policisté nemuseli řešit žádné závažné narušení veřejného pořádku,“ řekla Nováková. Policie podle ní pravidelně komunikuje s pořadateli akce, s majiteli pozemků i místní starostkou. Z noci z pátku na sobotu eviduje pět stížností na rušení nočního klidu. Kdy má technoparty skončit Nováková zatím neví. Akce se koná na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka, nedá se proto podle policie považovat za nelegální. Zhruba čtvrtina z 800 účastníků jsou cizinci, především z Německa a Rakouska.

Od pátku policisté podle Novákové zkontrolovali 157 lidí přímo na technoparty a 161 vozidel. „U čtyř řidičů policisté řešili dopravní přestupky a patnáct osob usedlo za volant pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Zjištěny a řešeny byly i dva trestné činy, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedla Nováková. Policie na místě využívá vrtulník i dron.

Na technoparty v Hlaváčkově Lhotě na Benešovsku se 25. července 2020 sjelo asi...

Technoparty v Hlaváčkově Lhotě.

Policie spolupracuje s krajskou hygienickou stanicí, která se o akci zajímá kvůli velkému počtu lidí. Policie se snaží, aby účastníci dodržovali vládou nařízená opatření v souvislosti s pandemií koronaviru.

Podle Lenky Sladkovské, starostky obce Ješetice, pod kterou Hlaváčkova Lhota spadá, je situace velmi nepříjemná. Více se ale nechtěla vyjadřovat. Policie původně v pátek hlídala louku v Blažimi na Benešovsku, kde se technoparty konala loni. Blažim se nachází zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se technaři nakonec skutečně sjeli. Podle Novákové do Blažimi nikdo nepřijel.

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...