Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie zabránila loupeži marihuany. Šťastného pěstitele obratem obvinili

Česko

  17:52
PRAHA - Policisté v úterý zadrželi v Praze muže, kteří chtěli v pěstírně marihuany uloupit drogy v hodnotě přesahující milion korun. Hlídky, které na místo původně vyjely kvůli oznámení o rušení nočního klidu, odhalily pěstírnu a skladiště drog, zabránily pokusu o jejich loupež a zadržely tři muže.

Marihuana foto: Reprofoto

Na policejních webových stránkách o tom informoval mluvčí Tomáš Hulan. Policejní komisař zadržené obvinil z několika trestných činů a podal návrh na jejich vzetí do vazby.

Podle Hulana policisty přivolali kolem 22:45 obyvatelé domu v Lázeňské ulici kvůli hluku a volání o pomoc, které se ozývalo z jednoho z bytů. Z bytu vyběhl zakrvácený anglicky hovořící muž, který projevoval známky šoku.

Když hlídka vnikla dovnitř, nalezla v místnostech zpřevracený nábytek a dvojici mužů uprostřed pytlů a batohů naplněných sušenou marihuanou.

"Právě tato sušina byla předmětem sváru a následné potyčky a hluku... Dvojice mužů totiž přišla do bytu loupit právě zmiňovanou marihuanu," uvedl Hulan.

Pěstiteli hrozí až pět let

Při prohlídce, která trvala téměř celý den, kriminalisté zajistili celkem 494 rostlin marihuany, deset kilo sušiny této rostliny a množství dalších devíti druhů drog, například hašiše, heroinu, kokainu a subutexu.

Policejní komisař obvinil sedmačtyřicetiletého obyvatele bytu z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Další dva zadržení muži ve věku 40 a 42 let si vyslechli obvinění z trestných činů loupeže a omezování osobní svobody, v případě odsouzení by mohli dostat až desetiletý trest vězení.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat